Dobovec po preobratu izgubil domačo tekmo

Tretja tekma finalne serije prve slovenske futsal lige se je za ekipo Dobovca, ki lovi svoj sedmi naslov državnih prvakov, začela sila obetavno, saj so v 6. minuti povedli z 2:0. Začetni zagon ni bil dovolj, tako da se je še tretja tekma v finalu končala z zmago gostov. Vrhničani bodo prihodnji petek imeli priložnost, da v Cankarjevem mestu pridejo do svoje prve lovorike.

Utrinek s tekme; foto: Drago Perko

Po uvodnem domačem vodstvu je gostom v prvem polčasu uspelo znižati na 2:1. V 27. minuti so Vrhničani izenačili, a je že v 28. minuti Patrik Pasariček znova razveselil privržence Dobovca. Na tribunah II. OŠ Rogaška Slatina se je po uradnih podatkih zbralo 350 gledalcev. Gostje so v 30. minuti izenačili iz 10-metrovke. Iz 10-metrovke je bil dosežen tudi zadnji gol na tekmi, ki so ga predzadnji minuti prav tako dosegli gostje.

Dobovec : Siliko Vrhnika 3:4 (2:1)
1:0 – Kneževič (4.’), 2:0 – Martinez (6.’), 2:1 – Jandrić (13.’), 2:2 – Tušar (27.’), 3:2 – Pasariček (28.’), 3:3 – Jandrić (30.’/10 m), 3:4 – Jandrić (39.’/10 m)

Kujtim Morina, trener Dobovca: „Zelo sem žalosten. Ne vem, kako bi to komentiral. A ne bi želel nič več reči.“

Žiga Čeh, igralec Dobovca: „V prvem polčasu smo začeli odlično, imeli smo vse pod nadzorom. Vodili smo 2:0, potem smo prišli v težave zaradi akumuliranih prekrškov. Takoj smo izgubili na agresivnosti, nasprotniku smo dovolili, da se razmaha in še napako za prvi gol smo naredili, ki vrne Siliko v igro. Potem smo imeli stvari pod nadzorom. Težko pa je sedaj zbrati besede. Ne vem. Nimam besed. Celo leto delaš… Čestitam ekipi Silika za zasluženo zmago in dobro igro. Ni kaj dodati. Človek pa je lahko razočaran nad norčevanjem iz dela, ki ga vložiš celo leto. V torek je nova tekma. Na Vrhniko gremo po zmago, da vrnemo serijo v Rogaško Slatino in v naši dvorani osvojimo naslov. Premagali bomo vse.“

Nikola Jandrić, kapetan Silika: „Očitno se v tej seriji zmaguje v gosteh. Veseli smo te zmage. Začeli smo dobro, a smo padli, Dobovec je prevzel pobudo in nam zabil dva gola. Potem pa spet ta energija, ki je v nas. Ta želja, nekaj več od futsala, to nas je danes pripeljalo do zmage,“

Milivoje Simeunović, trener Silika: „Dosegli smo eno največjih zmag v klubski zgodovini. Naša ekipa je odigrala eno največjih tekem. Moker sem, kot da sem igral… Dobovec nas je stisnil, potem pa smo obrnili in zadržali. Naši fantje so pokazali nekaj neverjetnih stvari, navdušen sem. Predvsem pa sem navdušen, kje in kako smo zmagali. Redki so, ki so v Rogaški Slatini tako kdaj zmagali.“