Šentjurski mrk, Slatinčani nemočni; Podčetrtani rutinirano; veterani zaključili za letos

Po reprezentančnem premoru se je nadaljevalo državno košarkarsko prvenstvo. Oba prvoligaša z našega območja sta tokrat vpisala poraza.

Šentjur je proti ekipi iz Kopra na domačem parketu igral suvereno do konca 26. minute, ko so rdeči vodili 67:51. Sledile so črne štiri minute in delni izid 1:19. V zadnji četrtini so se domači bolje uporali vodilni ekipi ABA2 lige, nekoliko presenetljivo pa se je izkazal Jan Strmčnik. Vseeno so na koncu hruševsko dvorano z nasmeški zapustili gostje.

Šentjur : Sixt Primorska 88:94 (16 : 18, 34 : 19, 20 : 33, 18 : 24)

Konjević 25, Strmčnik 19, Pešić 15, …

Jakša Vulić, trener KK Šentjur: »25 minut smo odigrali na vrhunski ravni, a za zmago nad takšnimi nasprotniki to seveda ni dovolj. Ko so gostje zaigrali s štirimi nižjimi igralci, so nam povzročili velike težave, saj smo izgubili ogromno žog, oni pa so nas ujeli. Na koncu so prevladale njihove izkušnje. Sixt Primorski čestitam za zmago, na drugi strani pa žal naš velik trud ni bil poplačan.«

§

Rogaška je gostovala v Novem mestu, kjer je kot aktivni član ekipe znova sodeloval Rashun Davis. Gostje so odlično začeli in prvo četrtino dobili za 8 točk. Nadaljevanje je bilo v znamenju Krke, ki je prvi polčas dobila za pet točk, po 30 minutah pa je bila razlika že 16. V zadnjem kvartalu je zaostanek gostov še nekoliko narasel.

Krka : Rogaška 81:60 (12 : 20, 27 : 14, 23 : 12, 19 : 14)

Vašl 16, Davis 12, …

Damjan Novaković, trener KK Rogaška: “Odigrali smo odlično prvo četrtino, nato pa se praktično potopili in do konca tekme nismo prikazali ničesar več. Zato imamo številne razloge, a smo vseeno razočarani. Statistično gledano je bil največji problem skok, ki smo ga izgubili za 20. Pozitivno je, da smo se že skoraj kompletirali, manjkal je le še Marko Pajić.”

10. Ilirija 8 0 8 8

V torek, 11. decembra, bo ob 18:00 Šentjur igral domačo pokalno tekmo s Šenčurjani. Dan kasneje bo ob 19:00 Rogaška v tekmi ABA2 lige gostila Primorsko.

§

2. SKL

Po izenačenih uvodnih petih minutah s Portorožani so termalci na domačem prizorišču največjo razliko v svojo korist v prvem polčasu naredili v izteku tega dela igre, ko so vodili za 16 točk. Blizu te številke se je razlika vrtela vse do konca tekme.

Terme Olimia Podčetrtek : Portorož 90:74 (28 : 20, 29 : 21, 16 : 16, 17 : 17)

Sevšek 27, Cerkovnik in Milašinović 14, Strnad 11, …

12. Grosuplje 9 1 8 10

Naslednjo soboto bodo Podčetrtani gostili Medvode.

§

V tretjem kolu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko smo najprej spremljali tekmo med edinima še neporaženima ekipama letos. Prvo četrtino je na krilih razpoloženega Januša Hunskega, ki je v njej dosegel kar pet trojk, zanesljivo dobila ekipa iz Podčetrtka. V drugi četrtini so igralci iz Kozjega skoraj izničili zaostanek, po tretji pa celo vodili. Vodstvo so obdržali do sredine zadnje četrtine, ko so lanski prvaki ponovno prevzeli vodstvo in ga obdržali do konca tekme.

V drugi tekmi smo videli spopad dveh ekip, ki letos še nista okusili slasti zmage. V tekmi z majhnim številom košev sta bili ekipi do polčasa še izenačeni, v tretji četrtini pa so igralci s Planine ušli in do konca tekme le še povečevali prednost. V veteranski ligi sedaj sledi daljši premor, naslednje kolo je namreč na vrsti šele prvi petek v januarju. (R.G.)