Šentjurčani z gostujočo zmago ostajajo v igri za končnico

Košarkarji Šentjurja so sinoči po treh zaporednih porazih na gostovanju pri ljubljanski Iliriji za ohranitev možnosti za uvrstitev v končnico potrebovali zmago, kar jim je proti tretjeuvrščeni ekipi prve lige tudi uspelo.

Ilirija si je v Tivoliju v 7. minuti priigrala 7 točk prednosti, vendar se je prva četrtina končala s tesnih 23:22. Šentjur je s trojko Nejca Zupana v 14. minuti povedel z 28:29. V 17. minuti sta bili ekipi poravnani na 33, potem pa so sledile minute domačih, ki so polčas dobili s 43:34.

V 24. minuti se je Šentjur s trojko Luke Lapornika približal na 48:46. Ekipi sta bili potem nekaj minut precej skupaj, Šentjur pa je domačo prednost 5 točk v zadnji minuti tretje četrtine uspel nevtralizirati. Za eno lepših potez srečanja je poskrbel Nal Belko, ko je ob zvoku sirene zadel trojko za izenačenje na 61.

Ilirija je imela tudi v zadnjem kvartalu pobudo in štiri minute pred koncem vodila z 71:66. Dve minute pred koncem je gostom s serijo 6 točk uspelo preiti v vodstvo – s črte prostih metov je bil uspešen Abayomu Iyiola. Pol minute kasneje je Lapornik zadel eno od 7 šentjurskih trojk. Šmarčan Tadej Ferme je za Ilirijo 77 sekund pred koncem zadel trojko za 74:75, do konca pa je točko s črte prostih metov vknjižil Belko.

Ilirija : Šentjur 74:76 (23:22, 20:12, 18:27, 13:15)