Vsi trije košarkarski prvoligaši včeraj brez uspeha, v Podčetrtku odločal podaljšek

Zaradi televiziji prilagojenega urnika tekmovanj se redko zgodi, da bi istega dne svoje tekme odigrale vse tri prvoligaške ekipe z našega območja. Včeraj se je to vendarle zgodilo, so pa vse ostale brez zmage.

Slatinčani so bili v Domžalah oslabljeni, a tudi domači niso igrali v popolni zasedbi. Gostje so prvo četrtino dobili, v drugi pa pa so bili kar za 21 točk boljši domači, ki so v drugem polčasu svojo razliko le še povišali.

Kansai Helios Domžale : Rogaška 99:69 (18:22, 32:11, 19:16, 30:20)
Kralj in Session 19, Greene 11, …

V Hruševcu je 263 gledalcev videlo izredno slab začetek domačih, saj so Škofjeločani po štirih minutah vodili z 2:17. Domači so Gorenjce z zabijanjem Nigerijca Iyiole v 13. minuti ujeli in izenačili na 23. Gostje so v 17. minuti vodili za 7, ob polčasu pa je bil izid izenačen na 42. Stanje na semaforju je bilo izenačeno tudi po pol ure igre, vmes pa so gostje sicer povedli za šest.

Gostje so v 36. minuti povedli za 9. Šentjur je minuto in pol pred koncem s trojko Luke Lapornika prišel na 76:79, a je zaključek pripadel gostom. Trener domačih Peter Markovinovič je v izjavi po tekmi dejal, da so njegovi varovanci v zadnjem delu tekme preveč grešili pri odprtih metih.

Šentjur : LTH Castings 78:83 (19:23, 23:19, 18:18, 18:23)
Zupan 25, Belko in Glavan 12, …

Podčetrtani so v tekmi z zasedbo iz Šenčurja bolje začeli in v prvem polčasu vseskozi imeli pobudo ter na glavni odmor odšli s prednostjo 9 točk. Pobudo so ohranjali tudi večji del tretje četrtine, v vendar so se ob koncu tega dela igre gostje povsem približali, in sicer na 56:55. Termalci so v 34. minuti s trojko kapetana Sima Atanackovića povedli za 7. Tri minute pred koncem so gostje prišli na 67:66, Igor Struger pa je v naslednji akciji po podaji Aleksandra Stoimenova navdušil triburne z zabijanjem.

Vseeno so slabe pol minute pred koncem gostje povedli s 69:70. Stoimenov je na drugi strani zadel enega od dveh prostih metov, kar je pomenilo petminutni dodatek. V njem so bili precej uspešnejši Gorenjci.

Terme Olimia Podčetrtek : GGD Šenčur 73:79 (27:21, 21:18, 8:16, 14:15, 3:9)
Atanacković 24, Struger 15 (13 skokov), Livadić 12 (10 skokov), …

Visoka sobotna zmaga Triglava nad Ilirijo (93:72) pomeni, da bo o obstanku v 1. SKL odločalo zadnje kolo. Rogaška prvoligaški status ohranja ob domači zmagi nad Hopsi, v primeru poraza pa bi morali Podčetrtani doma premagati ravno Kranjčane.

V soboto, 27. aprila, bo Rogaška ob 19. uri začela domačo tekmo s Polzelani, Šentjur pa gostujočo v Šenčurju. Podčetrtani bodo v ponedeljek, 29. aprila, ob 18. uri s začeli zadnjo tekmo rednega dela tekmovanja.