Šentjurju zmaga po podaljšku, Rogaška s kopico poškodb; termalci dobili derbi v Sežani; veterani začeli 12. sezono

Pogled na lestvico po sinočnjih košarkarskih tekmah tako v prvi kot v drugi ligi je idealen, čeprav vse ekipe z območja niso prišle do zmag.

Šentjurčani so gostovili zadnjeuvrščeno Ilirijo in po treh četrtinah vodili za 15 točk, potem pa gostom dovolili, da so prišli do podaljška, v njem pa so vseeno uspeli prevesiti tehtnico na svojo stran. S kar 39 točkami je strelsko blestel Davor Konjević.

Šentjur : Ilirija 100:98 (26 : 17, 22 : 26, 24 : 14, 17 : 32, 11 : 9)

Konjević 39 (11 skokov), Pešić 19, Harmon 16, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Po prepričljivi prednosti s 15 točkami smo zadnjo četrtino odigrali zelo slabo. Ekipa Ilirije se ni predala in z maksimalno angažiranostjo prišla do podaljška, za kar jim čestitam. Na koncu smo srečno prišli do zmage, to pa je tudi edino, kar je v tem trenutku pomembno. Tekmovalni premor moramo izkoristiti, da znova ujamemo boljšo formo.”

Saša Dončić, trener Ilirije: “Čestitke obema ekipama za predstavo in ekipi Šentjurja za zmago. Naši mladi in manj izkušeni ekipi bi se skoraj obrestovalo vso vloženo trdo delo. Glede na prikazano na tekmi, gremo domov z dvignjeno glavo in zremo še bolj odločno v nadaljevanje prvenstva.”

§

kosarka_rogaska_helios_november_2018Rogaška je domačo tekmo z Domžalčani igrala precej okleščena, po njej pa je stanje še bolj zaskbrljujoče. Rashun Davis je že nekaj časa zunaj pogona, na sredini tekmi se je poškodoval Obrad Tomić, med ogrevanjem Stefan Mijovićm, med tekmo pa še Marko Pajić.

Okrepljeni barvarji so to izkoristili in prišli do prepričljive zmage. Slatičani so bili nazadnje ob boku gostom v 27. minuti, ko je bilo izenačeno na 59.

Rogaška : Helios Suns 78:91 (20:21, 23:28, 16:17, 19:25)
Vašl 24, Šantelj 19, Kosič 13 (10 asistenc), Knežević 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Glede na situacijo, v kateri smo bili danes in zadnjih nekaj tekem, poraz ni nobeno presenečenje. Ob že prej poškodovanem Davisu se je poškodoval še Tomić, poškodbo je obnovil Mijović, danes se je poškodoval še Pajić in poraz zato ni taka tragedija. Večji problem je, kako bo naprej.”

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi čestital našim fantom za zasluženo zmago. Vedeli smo, da bo tekma težka, kljub temu, da je Rogaška igrala brez treh igralcev. To se je dogajalo tudi nam, šele zdaj smo se dokončno sestavili. Več kot očitno je, da bo Blaž Mahkovic prava okrepitev. Sledi nekaj premora, nato pa znova naporen spored.”

10. Ilirija 0/7 7

Naslednji konec tedna ne bo tekem zaradi reprezentančnega premora, Rogaška pa bo v četrtek, 29. novembra, v Novem mestu igrala zaostalo tekmo s Krko.

§

2. SKL

kosarka_podcetrtek_v_sezani_november_2018V derbiju prvouvrščenih ekip drugoligaškega tekmovanja so Podčetrtani v drugem polčasu nadoknadili 13 točk zaostanka iz prvega polčasa.

Termalci so v 38. minuti prišli do izenačenja na 83, a dosegli tudi naslednjih 7 točk in se veselili zmage, s katero so sedaj na vrhu lestvice.

Mesarija Prunk Sežana : Terme Olimia Podčetrtek 85 : 90 (21 : 23, 32 : 17, 19 : 30, 13 : 20)

Cerkovnik 34 (16 skokov), Milašinović 12, Strnad 11, …

12. Grosuplje 8 1 7 9

Drugoligaško tekmovanje se bo nadaljevalo čez dva tedna, ko bo v Podčetrtku gostoval Portorož. V okviru pokalnega tekmovanja bodo termalci 3. decembra gostili domžalskega prvoligaša.

§

Na predzadnji novembrski petek se je pričela dvanajsta sezona Veteranske košarkarske lige Kemoplast Kozjansko. V njej sodeluje pet ekip iz občin Kozje, Podčetrtek, Šmarje pri Jelšah in Šentjur.

V prvem kolu sta se najprej pomerili ekipi iz Lesičnega in s Planine. V prvi četrtini smo videli le malo košev na obeh straneh. V drugi so bili igralci nekoliko bolj natančni, s prednostjo šestih točk pa so na odmor šli igralci iz Lesičnega. Tretja četrtina je bila v znamenju košarkarjev s Planine, ki so v njej dosegli več točk, kot v ostali treh četrtinah skupaj in povedli za pet točk. Zadnja pa je zopet pripadla domačinom, ki so se tako veselili prve zmage v sezoni.

V drugi tekmi so se branilci naslova iz Podčetrtka pomerili z nasprotniki iz Šmarja. Tekma je bila do polčasa zelo izenačena in na polčasu je bila razlika zgolj dve točki. V drugem polčasu pa so košarkarji iz Podčetrtka stopili na plin in razliko povečevali do končnih skoraj trideset točk. Najboljša strelca prvega kroga pa prihajata iz poraženih ekip, tako Matej Zapušek s Planine kot Jernej Močnik iz Šmarja sta tekmi zaključila z 22 točkami. (R.G.)