Rogaška v Dalmaciji nekolektivno, sedaj na vrsti lokalni derbi; Podčetrtani znova s stotico

Košarkarji Rogaške so v tretji tekmi druge jadranske lige v novi sezoni gostovali pri Splitu, ki je prvi preizkušnji dobil. Tako je bilo tudi po tretji, Slatinčani pa lahko najbolj žalujejo za slabo drugo četrtino.

Uvodna četrtina je bila precej izenačena, ekipi pa sta se nekajkrat tudi izmenjali v vodstvu, v tem delu igre pa je pri gostih prednjačil Davis z 12 točkami. Po točki Rogaške je v drugi četrini domača zasedba dosegla 8 zaporednih točk, dobre tri minute pred glavnim odmorom pa je razlika narasla na dvomestno. Z 0:7 se je Rogaška približala, a so rumeni odgovorili z novo serijo 8 točk.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Split vodil za 17 in nekaj kasneje za 19 točk, pred zadnjo četrtino pa je razlika znašala 14.

Sredi zadnjega kvartala se je Rogaška približala na 11, za ogrožanje domače prednosti pa je manjkalo razpoloženih igralcev. V zadnji minuti je prvo priložnost pri gostih dočakal Nick Čevizović.

Split : Rogaška 81:69 (17:16, 25:14, 19:17, 20:22)

Davis 24, Šantelj 10, …

Damjan Novakovič, trener KK Rogaška: “Na prvi pogled pričakovana zmaga Splita. Zaradi domačega pritiska smo imeli veliko težav v naši igri, po drugi strani pa so gostitelji izgubili kar 23 žog. Mi smo igrali v valovih in na navdih Davisa, kolektivne igre pa ni bilo.”

V soboto je na vrsti prva tekma državnega prvenstva, Rogaška pa potuje v bližnji Šentjur, kjer bo tekma ob 19.00.

§

V drugi ligi so morali termalci pohiteti s tekmo drugega kola, saj so nocoj gostovali v Ilirski Bistrici, kjer premorejo igralca, ki zastopa Slovenijo na FIBA tekmovanju 3 na 3.

Podčetrtani so niti igre prevzeli od samega začetka in že po prvi četrtini vodili za 12 točk. Ob polčasu je njihova prednost znašala 23 točk, po 30 minutah pa kar 37. Najvišja razlika je bila 39, v zadnjem delu pa so domači vendarle lahko malce zadihali in znižali zaostanek.

Plama Pur : Terme Olimia Podčetrtek 76:105 (19:31, 17:28, 11:25, 29:21)
Strnad 17, Milašinović in Sevšek po 16, Cerkovnik in Štruc 14, Švigelj 11, …