Rogaška po veliko razburjenja do zmage s Heliosom; Šentjur visoko izgubil pri Dončiću; termalci uspešno pri Kraševcih

V tekmi 5. kola lige za prvaka je Rogaška gostila domžalske košarkarje, ki so tekmo pred tem prepričljivo ugnali državne prvake.

Rogaška je na polovici prve četrtine vodila s 14:6, nekaj kasneje pa z 18:10. Domžalčani so konec 8. minute izenačili na 18, Slatinčani pa so prvo desetminutje dobili za 5 točk. Na polovici druge četrtine je Rogaška povedla z 12 točkami prednosti. Gostom se je v 19. minuti znova uspelo približati na 5, domači pa so polčas dobili s 44:35. Iz domače ekipe je bil takrat izključen Mitja Nikolić, ki je po zapisu na strani KZS namerno stopil na koleno nasprotnega igralca, kasneje pa ga je iz dvorane morala pospremiti varnostna služba, ki je na enak način s prizorišča pospremila še štiri gledalce.

Gostje so v tretji četrtini počasi nižali zaostanek in se v 25. minuti približali na 48:47, v 27. minuti povedli za točko, toliko pa je bila razlika tudi ob koncu 30. minute.

Rogaški je v 32. minuti uspelo uiti na +6, kolikor je bila razlika tudi sredi zadnje četrtine. Tri minute pred koncem je Dragiša Drobnjak povišal na 78:68, Helios pa se je dobro minuto pred koncem približal na 82:79, dobrih 50 sekund pred koncem pa je bilo na semaforju 84:82. Dve točki razlike je bilo tudi po košu gostov 11 sekund pred koncem, v zadnji akciji pa je zmago potrdil Drobnjak.

Slatinčani so zadeli vseh 21 prostih metov, medtem ko so jih gostje zgrešili 10.

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 90:86 (26:21, 18:14, 10:20, 36:31)
Davis 26, Nikolić. Drobnjak in Fon po 12, …

§

Šentjurčani so z gostovanjem pri Iliriji v ljubljanski Hali Tivoli opravili v nedeljo in doživeli visok poraz.

Dasiravno sta pri Iliriji manjkala nosilca Žan Mark Šiško in Jasmin Hukić, je imel tudi šentjurski tabor težave z zdravstvenim stanjem, trener Jakša Vulić pa ni mogel računati na Žigo Jurčka.

Po uvodnih 4:6 so gostitelji nanizali 11 točk in napovedali potek dogodkov. Ilirija je prvo četrtino, v kateri so gostje porabili obe minuti odmora, dobila za 13 točk. Dodajmo, da je prvih 10 točk za Šentjur prispeval zgolj en igralec – Tomaž Bolčina.

Šentjurčani se niso uspeli bolje upirati gostiteljem, ki so odlično metali za tri točke, tako da je bil rezultat v 14. minuti že 40:16. Do polčasa so gostje zaostanek znižali na 12 točk, ob glavnem odmoru pa je Ilirija vodila za 17.

Podobno je bilo v tretji četrtini, ko so najprej domači še bolj povedli, potem se je Šentjur nekoliko približal, ob koncu periode pa so domači razliko povišali. Po 30 minutah so vodili za 19 točk.

V 32. minuti je Ilirija povedla za 25 točk in gostom ni pustila veliko bližje. Na koncu je malo manjkalo, da bi ekipa iz glavnega mesta dosegla stotico.

ILIRIJA : ŠENTJUR 97:72 (27:14, 23:19, 19:17, 28:22)
Pešić 22, Bolčina 14, Rizman 12, …

Saša Dončić, trener Ilirije: “Zaslužena zmaga mojih fantov. Od prve sekunde smo pokazali več želje kot košarkarji Šentjurja. Čeprav smo tekmo odigrali brez Šiška in Hukića, smo pokazali karakter in srce. Rezultat tega je zanesljiva zmaga.”

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Tekmo smo odigrali s skrajšano rotacijo, saj imamo težave z boleznijo. Po izgubljeni prvi četrtini končni rezultat ni presenečenje. Čestitam igralcem in trenerju Ilirije za zasluženo zmago. Nocoj so pokazali, kako se bori za dres svojega kluba. Zahvaljujem se tudi našim navijačem, ki so nas kljub zaostanku podpirali. Naši košarkarji se morajo čim prej pozdraviti, da se pripravimo na prihajajoče tekme.”

8. Šentjur 1/4 6

Naslednjo soboto bo Rogaška gostovala pri Olimpiji, Šentjur pa v nedeljo potuje v Koper.

§

V prvoligaških kvalifikacijah igralci Term Olimia ohranjajo upanje za preboj, saj so bili uspešni na gostovanju ob slovenski zahodni meji.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 74:79 (18:16, 13:21, 29:21, 14:21)
Strnad 29, Cerkovnik 27 (14 skokov), …

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane: “Napeta tekma, ki jo je odločila ena žoga. Enostavno nismo znali zaustaviti dvojca Strnad – Cerkovnik. Podčetrtku čestitam za zasluženo zmago. V naslednjih dveh tekmah gostimo prvoligaški ekipi. Želim si, da odigramo dobro in iztržimo čim boljši rezultat.”

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka: “Odigrali smo dobro tekmo, ki je bila všečna tudi za gledalce. Čestitam mojim košarkarjem za prikazano željo in zmago. Vsem ljubiteljem košarke želim mirne velikonočne praznike.”