Na evropskem pokalu v judu v Podčetrtku Slovenci do dveh medalj

evropsko_judo_podcetrtek_2016_1Minuli konec tedna se je v Podčetrtku odvijalo največje judoistično tekmovanje v Sloveniji, evropski pokal v judo. Zlato medaljo si je priborila Klara Apotekar, srebrno pa Andraž Jereb. Na tatamije je stopilo 300 borcev iz 28 držav, ki so bili več kot zadovoljni z dobrimi pogoji tekmovanja v Podčetrtku. Zaradi priprav na poletno olimpijado je manjkala velika večina najboljših Slovencev.

Turnir je že četrto leto zapored organiziral celjski klub Z’dežele Sankaku ob pomoči kakšnih osemdeset prostovoljcev in postaja vse bolj prepoznaven v Evropi.

Prvo mesto med borkami do 78 kilogramov si je priborila judoistka celjskega kluba Z’dežele Sankaku Klara Apotekar, medtem ko je Andraž Jereb med borci do 66 kilogramov osvojil srebrno medaljo. Poleg omenjenih pa velja izpostaviti še Narseja Lackoviča, ki se je med borci do 90 kilogramov in osvojil peto mest in Urško Urek, ki je bila v kategoriji nad 78 kg sedma.