Slatinske košarkarje po napeti igri porazili Šenčurjani

KK Šenčur : KK Rogaška

86:59

(Q1: 18:15 Q2: 24:11 Q3 22:15 Q4: 22:18)

Šenčurjani so z svojo današnjo zmago uradno prekinili serijo treh zaporednih zmag Rogaške. Tekma je potekala v sklopu 6. kolesa Lige Nova KBM.

Po uvodni četrtini, v kateri so bili izenačeni, so si KK Rogaška svoj zaostanek priigrali v drugi četrtini, po katerem pa jim igre več ni uspelo preobrniti. Šenčurjani so skok dobili z 46:29, ob 15-ih izgubljenih žogah Rogaške in slabšem odstotku meta iz igre pa je bil poraz verjetno neizbežen.

Rogaška bo naslednjo tekmo igrala 16. novembra, v 4. krogu Pokala SPAR v Šentjurju, 19. novembra pa nas v Rogaški obiščejo košarkarji kluba Helios.

KK Rogaška: Durnik 18, Močnik 10, Tabak 9, Jean-Baptiste 8, Riley in Špan po 5, Milčevič 4

KK Šenčur: Ahmedović 17, Novak 12, Murić 11, Martinčič 10, Ozegovic 8, Rojc in Tešić po 7, Varagić 6, Malovčič in Walford po 4