Rogaška brez pravih možnosti v Čačku; instalaterji potrdili vodilni položaj

Ekipa Rogaške je v drugi jadranski ligi gostovala pri vodilni ekipi v osrednji Srbiji, kjer je po pričakovanjih vpisala poraz.

Da se oslabljeni slatinski zasedbi pri Borcu ne obeta nič dobrega, je dal slutiti že uvod v tekmo, saj je bilo najprej 9:0, po 10 minutah pa je domača vrsta vodila za 14 točk. Do polčasa sta bili ekipi približno na tej točki – Rogaška se ni uspela približati na manj kot 10 točk, Borac pa je največ vodil za 15, kot je bila njegova prednost ob glavnem odmoru.

Podobno je bilo tudi v tretji četrtini – Rogaška se je najbolj približala na 8 točk, Borac pa je na koncu svojo prednost povišal za nadaljnji dve točki. Zadnje desetminutje je dobila Rogaška in skupen zaostek znižala na končnih 14 točk.

Do konca rednega dela tekmovanja je še pet igralnih dni. Zaradi pokalnega in reprezentančnega premora pa se bodo jadranski drugoligaši na igrišča vnovič podali šele marca.

Borac Čačak : Rogaška 92:78 (34:20, 18:17, 23:21, 17:20)

Davis 21, Djuranović 14, Šantelj 13, Batur 12, Drobnjak 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “V Čačak smo dopotovali oslabljeni, a smo se vendarle želeli pokazati v čimboljši luči. Zaradi poškodb težko sestavimo ekipo, zato nam bo premor prišel zelo prav. Doslej sem Čačak večkrat obiskal in vedno je čast biti v hramu košarke ob Moravi. Redkokatera ekipa se lahko pohvali  s tem, kar ima Borac.”