Šentjurčan Rogaški prinesel zmago

Nogometaši Rogaške so v 23. kolu drugoligaškega tekmovanja na domači trati gostili ekipo iz Bilj pri Novi Gorici, kraj pa upravno sodi v občino Miren – Kostanjevica.

Zasedbi je pred tekmo, ki je bila pomebna v boju za obstanek v ligi, na lestvici delila le točka. Slatinčani so poskrbeli, da je razlika sedaj štiri, a pot do tega nikakor ni bila lahka, temo pa so zaznamovali številne kazni v obliki kartonov.

Gostje so tako že v 8. minuti ostali brez igralca, ki je prejel neposredni rdeči karton. Domači so v 32. minuti povedli z golom Denisa Mraza, 1:0 pa je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Na začetku drugega dela so Slatinčani povedli z 2:0, strelec pa je bil Uroš Krivec.

V 72. minuti je moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča Mraz, potem pa so Primorci zaigrali bolj odločno in bili tudi učinkoviti, saj so v 85. minuti izenačili. Vseeno so se v domačem taboru na koncu veselili, saj je za zmago v 88. minuti zadel Šentjurčan v črno-belem, Gašper Vouk, slednji pa je na igrišče vstopil v 76. minuti.

16. Brežice Terme Čatež 23 4 6 13 18

Naslednjo soboto je na sporedu gostovanje v Sežani in to pri ekipi z vrha tabele. Do konca sezone je še sedem tekem.