Torkova poraza za Tajfun in termalce; v sredo zmaga Rogaške

ribezl in macek tajfun 2016Šentjursko ekipo je na tekmi 2. kola pokala Sixt Alpe Adria vodil Robi Ribežl, saj se je uprava dan prej razšla z dotedanjim trenerjem Krešimirjem Bašićem. Zaradi sanacije poškodbe je počival Mirza Sarajlija, ki ga je odlično nadomestil Matic Maček, ki je odigral 32 minut in dosegel 9 točk.

V drugi četrtini so gostje iz Avstrije povedli največ za 9 točk, a je gostiteljem do polčasa zaostanek uspelo zmanjšati na štiri točke. V tretjem delu so gledalci sprva še naprej spremljali pobudo ekipe iz Kapfenberga, ki je največ vodila za pol ducata točk. Sledila je odlična domača serija v kateri so domači zadeli več trojk in po pol ure vodili s 53:50.

V zadnji četrtini so tajfunovci začeli slabše in gostom dovolili prevzem vodstva za osem točk, a si v nekaj minutah uspeli priigrati povratek in celo prevzeti vodstvo za točko. Končnica je bila podobno slaba kot v soboto proti Primorski, s tem da so gostje zmagali že po rednem delu.

Tajfun : ECE Bulls Kapfenberg 71:75 (11:11, 21:25, 21:14, 18:25)

Grant 21 (3t: 5/6), Fifolt 11, Spicer 11, …

Tajfun bo v soboto, 22. oktobra, gostoval v Laškem, tekma pa se bo začela ob 19. uri. V torek, 25. oktobra, bo v Hruševcu ob 18.00 povratna tekma v okviru pokala SAA z BK Patrioti Levice.

§ § §

Košarkarji iz Podčetrtka so se v uvodni tekmi pokalnega tekmovanja pomerili z ambicioznim novim drugoligašem iz Ljubljane, s katerim je bilo zanimivo že v lanski sezoni. Ilirija ima v svojih vrstah kar nekaj prekaljenih košarkarskih imen kot so Jasmin Hukić, Stipe Modrić in Goran Jagodnik. Podčetrtani so dobili samo drugo četrtino, pred drugo tekmo pa ima šišenska zasedba pet točk prednsti.

Ilirija : Terme Olimia Podčetrtek 86:81 (16:11, 22:31, 25:24, 23:15)

Julević in Strnad 19, Pešić 10, …

Povratna tekma v Podčetrtku bo v ponedeljek, 24. oktobra, ob 20.30. Skupni zmagovalec se bo v nadaljevanju pomeril s Tajfunom.

V sredo je Rogaška v okviru pokalnega tekmovanja gostovala pri tretjeligašu v Medvodah, kjer so vse dvome o zmagovalcu Slatinčani rešili že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 25 točk. V nadaljevanju so več priložnosti dobili manj izpostavljeni igralci, tako je denimo za goste 16-letni Petar Vujačić prispeval osem točk.

Medvode : Rogaška 57:83 (11:21, 17:32, 16:9, 13:21)

Ferme 14, Šakotić 13, Đuranović in Šantelj 11, …

Povratna tekma bo v torek, 25. oktobra, ob 19. uri.

*foto: KMZ/KKT