Tajfun pri Cedeviti brez možnosti; Slatinčani brez odpora Šoštanjčanov; Podčetrtani uspešni v derbiju; poraza deklet in Jelše

kosarka_zoga

V tekmi 21. kola lige ABA je bil Tajfun pred težko nalogo, saj je gostoval pri zagrebški Cedeviti, ki je v odlični formi. To se je potrdilo tudi na nedeljski tekmi, saj je bila razlika že uvodni četrtini dvoštevilčna, v drugi pa je narasla na 20 točk. V tretjem delu je ostala približno na tem nivoju, znova pa se je povišala v sklepnem delu tekme.

Cedevita : Tajfun 94:61 (28 : 15, 21 : 16, 22 : 17, 23 : 13)

Tokrat je bil najboljši strelec Šentjurčanov Emir Zimić s 13 točkami.

V soboto, 30. januarja, bo ob 21.00 v Stožicah tekma z Olimpijo.

§ § §

V 12. od 18 kol v prvem delu Lige Telemach je Rogaška imela le lažji trening, saj Šoštanjčani trenutno ne morejo parirati nikomur.

ELEKTRA ŠOŠTANJ : ROGAŠKA 49:103 (11:29, 16:23, 10:26, 12:25)
Remekun 20 (13 skokov), Davis 18, Mijović 16, Grušovnik 12, Ferme 11, Primorac 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Po pričakovanjih smo dosegli visoko zmago. Elektri želim, da se reši iz te krizne situacije.”

11

Rogaška bo tekmo 13. kola igrala 27. januarja, in sicer doma proti Portorožu. Začetek ob 20.00.

§ § §

2. SKL

V derbiju na Krasu so imeli Podčetrtani vseskozi pobudo. Nekaj minut pred koncem so vodili z dvoštevilčno prednostjo, a so se na koncu mesarji približali.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:80 (21:24, 22:19, 15:16, 17:21)
Cerkovnik 18, Remus in Strnad po 17, Pešić 10, …

15

V soboto, 30. januarja, bo ob 19.30 v Podčetrtku tekma s Kolpo.

§ § §

2. SKL za ženske

Janina : Ledita 57:77 (11 – 20, 23 – 19, 11 – 24, 12 – 14)

9. Kranjska Gora – Jesenice 1/7 8

Naslednjo soboto je za Slatinčanke na sporedu gostovanje pri novomeški Krki.

§ § §

4. SKL – vzhod

Ivančna Gorica : Jelša Šmarje  77:61 (17 – 21, 17 – 16, 23 – 8, 20 – 16)

10. Koroška Prevalje 0/13 0

Že v sredo, 27. januarja, bo v šmarski telovadnici ob 20.00 lokalni derbi z Vojnikom.

§ § §

V petem krogu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko je bil najprej na sporedu derbi kroga med ekipama Šentjur 2000 in Podčetrtek Bar Top caffe. Bolje so začeli lanski prvaki iz Podčetrtka, ki so prednost povečevali predvsem na račun zgrešenih metov svojih nasprotnikov. Razlika je rasla iz četrtine v četrtino, tako da je v začetku zadnje četrtine znašala že skoraj 30 točk, do konca pa so jo košarkarji iz Šentjurja le uspeli nekoliko znižati.

Drugo tekmo med ekipama ŠD Šmarje in Planina je zaznamovalo veliko število osebnih napak in kar nekaj igralcev na obeh straneh  je tekmo zaradi petih osebnih napak zaključilo na klopi. Po izenačeni prvi četrtini so drugo in tretjo z majhno razliko dobili igralci ekipe ŠD Šmarje v zadnji pa so se odlepili in zanesljivo zabeležili prvo zmago v letošnji sezoni.

V tretji tekmi sta se pomerili obe ekipi iz Občine Kozje. Oslabljeni Kozjani se niso uspeli enakovredno kosati z nasprotniki iz Lesičnega, ki so že v prvi četrtini visoko povedli in nato tekmo rutinirano pripeljali do konca z visoko razliko.

S petim krogom se je zaključil prvi del lige, po katerem brez poraza vodi ekipa iz Podčetrtka. Zmago manj ima na drugem mestu ekipa Dren Lesično, še eno manj Šentjur, sledijo pa tri ekipe, ki so v prvem delu po enkrat zmagale. (R.G.)

KK ŠENTJUR 2000 : PODČETRTEK BAR TOP CAFFE    48:65

(Grajžl 14, Grosek 10 / Ivačič 20, Počivavšek 15)

ŠD ŠMARJE  : PLANINA 76:61

(Strašek R. 25, Močnik 15 / Kočar 17, Pančur 17)

ŠD KOZJE : DREN LESIČNO 44:81