Tajfun prvič z gostujočo zmago v ligi ABA; Rogaška skoraj zapravila visoko vodstvo; prvi poraz Podčetrtanov; Jelša boljša od Blance

zima

Kdo bi si mislil, da se lahko edino gostovanje v ligi ABA v Bosni in Hercegovini po domačem vodstvu 14:8 konča, kot se je? Po minuti odmora Dejana Mihevca so v dvorni v Laktaših zagospodarili tajfunovci, ki so jih vseskozi glasno spodbujali tudi pristaši iz Šentjurja.

Zaradi poškodbe ni bilo v kadru Ceole Clarka, doma pa je ostal tudi Milan Sebič, kar pa soigralcem ni preprečilo, da ne bi odigrali sproščene strelske predstave, saj so trojke kar deževale. Skupno so jih zadeli kar 17!

Po prvi četrtini so gostje vodili za 8 točk, do polčasa pa prednost povišali na 17.

Po glavnem odmoru so bolje začeli gostitelji, pri Tajfunu pa je drugo nešportno napako prejel Sandi Čebular in bil izključen. Vseeno so gostje še naprej zadevali in Igekei niso dovolili priključka.

Razlika se je nekoliko zmanjšala ob koncu, šentjurski košarkarji pa so se veselili prve jadroligaške zmage v gosteh!

Igokea : Tajfun 71:82 (16 : 24, 13 : 22, 25 : 20, 17 : 16);

Naj strelci: Držić 19 (4×3), Bratož 17 (4×3), Ponjavić 16 (4×3), …

Izjavi

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Za nami je odlična tekma. Vedeli smo, kako igra Igokea in izkoristili, kar so nam ponudili in zasluženo zmagali. Vedeli smo, kako domači polnijo raketo, kako si pomagajo in pripravili taktiko. Igrali smo atipično, kar je bil naš namen. Stekel nam je met, kar nam je na koncu prineslo zmago.”

Dragiša Drobnjak, kapetanTajfuna: “Zaradi zmage sem presrečen, saj tukaj tudi veliko večje ekipe niso uspešne. Prva gostujoča zmaga nam veliko prinaša na samozavesti in upam, da bo na gostovanjih poslej lažje. Mi verjamemo vase in česa smo sposobni, sedaj pa smo to dokazali tudi drugim.”

S to tekmo je zaključen tudi prvi krog oz. polovica tekmovanja v ligi ABA. Tajfun je v 13 tekmah dosegel 6 zmag in med 14 ekipami zaseda 6. mesto.

V petek, 11. 12. 2015, bo ob 21. uri v Nikšiću srečanje s Sutjesko.

§ § §

Košarkarji Rogaške so v 7. kolu Lige Telemach dosegli svojo peto zmago. Četudi so med tekmo vodili že z 20 točkami naskoka, se je Zlatorogu uspelo vrniti v igro, po dramatični končnici pa so se zmage s 74:72 vendarle veselili domačini.

Zlatorog, ki ga je po suspenzu prvega trenerja Predraga Milovića vodil njegov pomočnik Gregor Balek, je po visokem zaostanku počasi in vztrajno lovil zaostanek. Z delnim izidom 9:0 je najprej prišel na 62:56, nato se je približal na 66:65, dve minuti in pol pred koncem pa je tudi povedel (66:67).

Rogaška je bila v zadnji minuti že v izgubljenem položaju, saj je 38-letni Goran Jurak (22 točk, 9 skokov, trojke 3:4) s črte prostih metov povedel Laščane v vodstvo za tri točke. Tadej Ferme je 17 sekund pred koncem izenačil na 72:72.

Po minuti odmora so v napad krenili Laščani, katerim je bila dobrih devet sekund pred koncem dosojena osebna napaka v napadu, po burni reakciji pa je kapetan Jurak prejel še tehnično napako. Slatinčani so darilo izkoristili, četudi je Matic Rebec tako slabo izvajal proste mete, da je imel Zlatorog v izdihljajih tekme še priložnost za izenačenje.

ROGAŠKA : ZLATOROG LAŠKO 74:72 (19:19, 26:6, 13:17, 16:30)
Rebec 16 (6 podaj), Boban 14, Merme 13, Mijović 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Po medlem začetku smo odigrali sijajno drugo četrtino in na prvi pogled že rešili tekmo. V tretjem delu smo nato popustili v obrambi, Laščani so se začeli približevati, a smo na zadnji odmor vseeno odšli s 15 točkami prednosti. Nato so se v zadnjih 10 minutah gostje razigrali, povezali štiri trojke in povedli. Na koncu smo po infarktni končnici vseeno prišli do zmage.”

Poročanje KK Rogaška

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 62:76
Nedelja, 6. decembra, ob 20.00: LTH CASTINGS : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA
ELEKTRA ŠOŠTANJ je prosta.
Že odigrano, sreda, 2. decembra: LASTOVKA : PORTOROŽ 74:79 (13:8, 18:23, 10:26, 23:22)