Šahovski prvak Kozjega ubranil naslov

Športno društvo Lesično že vrsto let ob prazniku Občine Kozje organizira občinsko prvenstvo v šahu. Letošnje je bilo 21. po vrsti, izpeljali pa so ga v nedeljo, 21. aprila, in sicer v Večnamenskem centru Kozje.

Udeležilo se ga je 10 šahistov, kar je nekoliko manj kot v preteklih letih, zato so se pomerili vsak z vsakim v devetih krogih v tempu pospešenega šaha.

Naj šahisti s sodnikom turnirja in predsednikom društva; foto: ŠDL

Lanskoletni prvak, Bor Gradišek iz Športnega društva Kozje, je premagal prav vseh devet nasprotnikov in z maksimalnim točk osvojil svoj drugi naslov občinskega prvaka. Za njim sta se zvrstila še dva člana Športnega društva Kozje. Točko manj je na drugem mestu osvojil Jože Jazbinšek, tretjeuvrščeni Mišo Kolar pa je zbral sedem točk.

Kot je zapisal Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje je ŠD Lesično za najboljše tri pripravilo pokale in medalje, ki jim jih je podelil predsednik društva Matej Kovačič, za vse udeležence pa so pripravili še pogostitev.