Futsal: lige Rogaška, Kozjansko in Šentjur

images_slike3_ured10_regionalno_futsal-zoga - kopijaV derbiju osmega kroga Letne liga ŠZ Rogaška 2015 so Šmarčani v finišu tekme pokazali nekaj več in zasluženo premagali Sladkogorčane, sicer smo gledali krog, ki je minil v precej športnem duhu.

Poleg že omenjene tekme sta bili zelo zanimivi tudi obe, v katerih sta nastopali  kostrivniški ekipi. Po precej lastnih neumnostih so starejši v zadnjih minutah zapravili prednost dveh zadetkov in se proti »montažerjem« morali zadovoljiti s točko. Nasprotno so »mosovci« do zadnjih minut zaostajali za dva gola in pri tem imeli srečo, da jih »kimiji« niso zabili še kakšnega, a v finišu v igri z vratarjem zadeli dvakrat in se veselili točke. Sveti Štefan je ugnal oslabljene Lemberžane, »floristi« niso bili dostojen tekmec razigranim hopsom.

Rezultati 8. kroga:

Floor Caffe (But S., Murko) : Loški hospi Adelio (Lokovšek 6, Iskrač R. 4, Štancer 4, Hrovatič A., Hrovatič G.) 2:16,

Lemberg (Plavčak) : Sveti Štefan (Bračko, Čavš I., Verhovšek) 1:3,

Kostrivnica Soffy (Rebernik 2, Kovačič) : MKV Montaža (Vouk 2, Boršić Marjan) 3:3,

Gekott Kinder jajčke (Tovornik, Firšt D., Firšt U., Drofenik) : ŠD Sladka Gora (Škrinjar) 4:1,

Kimi GTSK (Majer, Perkovič S.) : Kostrivnica MOS (Strašek, Erjavec R.) 2:2.

Rumeni kartoni: Majer, Vešligaj – Kimi GTSK, Gregorčič – Kostrivnica MOS, Golob, Jagodič, Kurej – ŠD Sladka Gora, Firšt D. – Gekott Kinder jajčke, Janžek – Lemberg.

Prepoved nastopa: v 8. krogu ne sme igrati Kurej – ŠD Sladka Gora, zaradi treh rumenih kartonov.

Naj strelci: Iskrač Roman – Loški hopsi 17, Škrinjar Tilen 13 – ŠD Sladka Gora, Šeligo Filip – Kostrivnica MOS 11.

Pokal fair play: Loški hopsi Adelio en rumeni karton, Floor Caffe, Sveti Štefan po dva.

§ § §

Deseti krog v Ligi malega nogometa AS System Kozjansko je bil zelo zanimiv, saj se je prav vseh šest tekem končalo le z enim zadetkom razlike, od tega kar štiri tekme z rezultatom 2:1. Največ golov smo videli na tekmi med ekipama ŠD Zagorje in Trgovine Polje, ki so jo dobili Zagorjani, le en gol pa je padel na derbiju med ekipama ŠD Pristava in Simpl Okna Stopar. Ekipa Panterji Prevorje je bila na vrhu lestvice le eno kolo, saj so tokrat doma izgubili proti ekipi ŠD Podsreda, v vodstvo pa se je vrnila ekipa Vulkanizerstvo F1, ki je v desetih krogih zbrala osem zmag in dva neodločena izida. (R.G.)

Strelci: Milat 3, Levstik 2, Potočnik 2 / Hostnik D. 4, Muškatevc Mi. 2

Kartoni: Levstik/Dobravc, Muškatevc Mar. (ru)

§ § §

S tekmami šestega kroga se je zaključil spomladanski del v Veteranski ligi malega nogometa Kozjansko. V zadnjem krogu sta se najprej pomerili ekipi iz Bistrice ob Sotli in Podsrede, ki sta se razšli brez zadetkov in brez zmagovalca, v drugi tekmi pa je ekipa ŠD Imeno prekinila niz dveh zaporednih porazov in se s četrto zmago ponovno prebila na vrh lestvice. Ob zaključku spomladanske sezone pa se bodo veterani pomerili še na prijateljski tekmi velikega nogometa, ko bodo izžrebali po dve in dve ekipi, ki bosta skupaj tvorili eno ekipo velikega nogometa. (R.G.)