Košarka: Rogaška ugnala Gorenjce; Tajfun končno uspešen v Laškem; Podčetrtčani tesno do zmage

V Rogaški Slatini še naprej ohranjajo upanje na uvrstitev v ligo za prvaka, saj so ugnali škofjeloško vrsto, ki je, kljub odhodom nekaterih igralcev, še vedno nevarna.

Tudi tajfunovci se v borbi za ligo za prvaka ne predajajo. Tokrat so po preobratu vpisali veliko zmago v Laškem, kjer so sodniki nekaj gostujočih navijačev poslali iz dvorane.

V Podčetrtku so gledalci videli razburljivo končnico. Slabi dve minuti pred koncem je Memčić zadnjič zadel za domače, gostje pa so pol minute pred koncem prišli na točki zaostanka. Pungartnik je zgrešil prosta meta, nakar gostom ni uspelo zadeti trojke.

Liga Telemach

ROGAŠKA CRYSTAL : LTH CASTINGS MERCATOR 57:53 (11:13, 10:12, 18:10, 18:18); Miljkovič 18 (8 skokov), …

Bojan Lazić, trener Rogaške Crystala: Še enkrat več se je LTH Castings Mercator pokazal za trdega in kvalitetnega nasprotnika. Tekma ni bila lepa na oko. Še vedno se čuti krč v naši igri, predvsem v napadu. Kljub temu smo že drugo tekmo zapored izvlekli z dobro obrambo. mislim, da smo zmagali zasluženo.”

Poročanje KK RC

ZLATOROG LAŠKO : TAJFUN 72:79 (16:10, 24:20, 14:18, 18:31); Primorac 23, Venezia 18, …

Damjan Novaković, trener Tajfuna:”Tekmo smo začeli precej medlo in neagresivno. Zato smo večji del prvega polčasa tudi zaostajali, prejeli pa koš s sredine igrišča mladega Mačka. V nadaljevanju smo pritisnili na vso moč. Dobro smo odigrali pod obročema in tekmo dokončno prelomili v zadnji četrtini, kljub temu da tokrat nismo bili razpoloženi pri metu. A zadevali smo takrat ko je bilo potrebno. Vpisali smo osmo zaporedno zmago , ki smo jo zelo veseli.”

Poročanje KK Tajfun

Ostali izidi

MARIBOR MESSER : HELIOS DOMŽALE 73:82

HOPSI POLZELA : GROSUPLJE 87:72 (25:20, 17:13, 25:16, 20:23)

10. Grosuplje 2/14 18

V soboto, 2. 3., Šentjurčani pričakujejo Dončićeve, Slatinčani pa morajo zmagati na Kodeljevem.