Šentjurčani za las prepozni z Olimpijo

parkerPo porazu Rogaške je poraz v prvi tekmi četrtfinala končnici doživel tudi Tajfun, vendar mu je zmaga, tako kot ob prejšnjem gostovanju v Stožicah ušla za kakšno desetinko, saj je bil toliko prepozen, sicer natančen met za tri točke Jacoba Parkerja.

V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, Ljubljančani pa so do izdatnejše prednosti prišli v 29. minuti, ko je na semaforju pisalo 61:52. Tajfun se je v zadnji četrtini približal, a je Olimpija še bolj ušla in v 37. minuti vodila za 12 – 75:63. Šentjurska vrsta je strnila vse moči in s serijo 1:11 v zadnji minuti prišla na koš zaostanka 74:72. Po zgrešenem metu gostiteljev je ob koncu napada z razdalje zadel Parker, a je posnetek razkril, da je metal prepozno.

Šentjurčani niso znali zaustavili domačega centra Lešića, ki je dosegel 28 točk. Pri gostih je z 19 točkami prednjačil Sandi Čebular.

Union Olimpija : Tajfun 78:74 (21:19, 16:20, 24:17, 17:18)

Druga polfinalna tekma bo v Hruševcu v nedeljo, 15. maja, ob 18.00.