Futsal: Dobovec tesno do novih točk; 1. in 2. liga Šentjur, ligi Kozjansko (DOPOLNJENO!)

V tretjem kolu prvofutsalske konkurence je Dobovec gostoval v Sodražici, kjer je vseh pet zadetkov padlo v zadnje četrt ure. Črno-beli so vpisali še tretjo zmago. Prvenstvo se bo nadaljevalo 17. 10., ekipo iz Obsotelja pa čaka gostovanje pri Litiji.

ŠD Extrem – Dobovec Pivovarna Kozel 2:3 (0:0)
0:1 Repinc (26.), 1:1 Gregorič (32.), 1:2 Vojsk (34.), 1:3 Marot (37.), 2:3 Jelić (37.)

Aleš Poredski, trener KMN Dobovec Pivovarna Kozel: »Vedeli smo, da bo v Sodražici težko. Domačin je dobra ekipa, to so potrdili tudi tokrat. V prvem polčasu smo imeli številne priložnosti, a preprosto smo razbranili njihovega vratarja. V drugem polčasu smo povedli, a smo prehitro mislili, da je tekme že konec. Povedli smo tudi 2:3, ob koncu pa imeli tudi nekaj sreče, saj niso zadeli za 3:3.«

KMN Sevnica – FC Litija 2:4 (1:2)
KMN Bronx – KMN Benedikt 1:3 (1:1)
RE/MAX Maribor – KMN Velike Lašče 5:3 (2:1)

LETNA LIGA ŠZ Rogaška – 16. krog
16. krog lige je obeležil že drugi neprihod ekipe MKV Montaža na tekmo, kar pomeni, da je ekipa izključena iz tekmovanja. Sicer so Ločani z novo zmago tudi teoretično postali prvaki lige, medtem, ko je boj za drugo mesto še vedno odprt. Obe ekipi, ki sta mu najbližje, sta tudi tokrat zmagali – »floristi« brez boja, fantje iz Sladke Gore pa v dobri tekmi proti »mosovcem«. Še enkrat več je presenetil Boč, ki je zmagal že drugič zapored, s tem so verjetno najbolj sami sebi dokazali, da se lahko kosajo z vsemi v ligi. V zanimivi tekmi sta ekipi starejših Kostrivničanov in Zibčanov remizirali. Omenimo, da bo zaradi izključitve MKV Montaža nekoliko spremenjen urnik zadnjih dveh krogov.

Rezultati:
Loka Vulkanizerstvo Mulej (Mulej 2, Lončar 2, Pangerl) : Kimi GTSK (Krivec, Majer) 5:2,
Kostrivnica Soffy (Strniša, Mikše D.) : ŠD Zibika (Erjavec, Orač) 2:2,
Boč (Janžek 2, Erjavec, Valant) : Avtoprevozništvo Krivec (Majer, Harinski, Gros) 4:3,
Floor Caffe : MKV Montaža 3:0 b.b.,
Kostrivnica MOS (Šeligo 2, Erjavec, Mikše) : ŠD Sladka Gora (Gaber 3, Škrinjar 2, Drofenik) 4:6.

Rumeni kartoni: Krivec, Majer – Kimi GTSK, Žličar – ŠD Zibika, Šeligo, Valant – Boč, Ivačič, Šeligo, Mikše – Kostrivnica MOS.

Naj strelci: Čonč – ŠD Zibika 37, Ivačič N. – Kostrivnica MOS 25, Drofenik – ŠD Sladka Gora 18.

Pokal Fair play: ŠD Slaka Gora – 5 kartonov.

Zgonec , Bolko (Bogi team Bohorč)
Kazni: Pajk (Sokoli) prepoved igranja 1 tekme (2 ru. k.)
Bolko (Bogi team Bohorč) prepoved igranja 1 tekme (2 ru. k.

Rd. k.: Seničar (Roal biro)
Kazni: Vrhovšek (Alfagrad) prepoved igranja 1 tekme (2 ru. k.)
Seničar (Roal biro) prepoved igranja 2 tekme (rd. k.)

§ § §

Štirinajsti krog v Ligi malega nogometa AS System Kozjansko je po svoje zaznamovala napaka ekipe ŠD Podsreda, ki niso bili pozorni na spremembo termina tekme in so jo zamudili. S tem je odpadel derbi kroga, ekipa Bar Gasilček Imeno pa se je nekoliko približala vodilni trojici. Domačini z Virštanja so tokrat zanesljivo premagali svoje nasprotnike iz Lesičnega, bolj tesno pa je do zmage proti ekipi ŠD Buče prišla vodilna ekipa Vulkanizerstvo F1. Zanimivo je bilo tudi na tekmi med ekipama Trgovine Polje mladi in ŠD Zagorje, kjer so mladi igralci iz Polja ob Sotli prišli do druge zaporedne in skupno tretje zmage v sezoni. (R.G.)

REZULTATI 14. KROGA – 3. 10. 2014 NA VIRŠTANJU

ŠD LESIČNO G. LAPORNIK : ŠK VIRŠTANJ 1:13
Strelci: Škoberne / Bovha N. 4, Hostnik 3, Založnik 3, Bercko 2, Muškatevc

BAR GASILČEK IMENO : ŠD PODSREDA 3:0 b.b.

TRGOVINE POLJE MLADI : ŠD ZAGORJE 3:2
Strelci: Agrež J., Hostnik A., Muškatevc / Levstik 2

VULKANIZERSTVO F1: ŠD BUČE 3:2
Strelci: Moškon 2, Baliban / Frece, Strle

ŠD PODSREDA MOTEL RIBNIK : CEROVEC 3:0 b.b.