Slatinčani parirali mariborskim nogometašem, a si dovolili preveč napak

rogaska nogomet maribor oktober 2016
Veselje po izenačenju na 2:2

Nogometaši Rogaške in slatinski privrženci nogometa so z velikimi pričakovanji čakali nedeljo, ko so se pomerili s sovodilno ekipo tretjeligaškega tekmovanja. Za tekmo z NK Maribor B so organizatorji namestili dodatno tribuno, skoraj toliko gledalcev, kot jih je bilo na združenih tribunah pa se je zbralo tudi na okoliških brežinah.

Za erupcijo navdušenja je že v 12. minuti poskrbel domači golgeter Alen Neskić, ki je izkoristil nespretno izbijanje žoge gostujočega vratarja in domače povedel v vodstvo, Slatinčani pa so tudi sicer igrali všečno in si, tako kot gostje priigravali priložnosti za nov zadetek. Vijoličasti so v 33. minuti izenačili, ko je po dolgi podaji s prostega strela pred domačim vratarjem bil preveč osamljen Žan Karničnik, ki je z diagonalnim strelom z glavo ugnal Dejana Vrečka. V 42. minuti so Mariborčani povedli, ko je žoga obšla celotno domačo obrambno linijo je s 15 metrov neubranljivo streljal Valon Ahmedi.

Črno-beli se niso predali in bili v drugem delu boljši nasprotnik, prizadevanja pa je v 67. minuti z zadetkom z glavo po strelu s kota z glavo kronal kapetan Aleš Grošić. Slavje se še ni poleglo, ko so gostje izvajali na videz nenevaren prosti udarec s skoraj 40 metrov, a je domači vratar slabo ocenil žogo, kar se je na koncu pokazalo za ključno potezo, saj je bil s tem postavljen končni rezultat. Slatinčani kljub porazu še naprej ostajajo daleč pred tretjeuvrščeno ekipo, ki pa ni več iz Šmarja pri Jelšah.

NK Rogaška : Maribor B 2 : 3 (1 : 2)

1 : 0 – Alen Neskič 12.’, 1 : 1 – Žan Karničnik 33.’, 1 : 2 – Valon Ahmedi 42.’, 2 : 2 – Aleš Grošič 67.’, 2 : 3 – Valon Ahmedi 69.’

NK Šmarje pri Jelšah : NK Šampion 0 : 3
NK Fužinar Ravne Systems : Mons Claudius 1 : 1
Dravinja : AjDAS Lenart 3 : 1
ŠD Videm : NK Šmartno 1928 2 : 0
NK Dravograd : Korotan Prevalje 1 : 0
NK ZU-VIL Brunšvik : S.Rojko Dobrovce 3 : 3