Tajfun pri Olimpiji pojenjal v končnici; termalci sami na vrhu; Janina z novim porazom; Šmarčani izgubili v zadnji sekundi; veterani Podčetrtka v derbiju boljši od Lesičnega

images_slike3_ured10_regionalno_kosarka-zoga - kopija

Slovenski derbi 22. kola lige ABA je bolje odprla ljubljanska ekipa, ki je prvo četrtino na krilih razpoloženega Zacka Wrighta dobila z 22:11.

Šentjurska ekipa, ki je imela na tribunah glasno podporo, a žal ni mogla računati na Ceolo Clarka in Emirja Zimića, se je v drugi četrtini prebudila in v 18. minuti prešla v prvo vodstvo. Ob polčasu je Tajfun vodil 36:39.

V tretji periodi je Tajfun največvodil za pet točk, a je Union Olimpija po 30 minutah vodila za točko.

V zadnjem delu so gostje največ povedli za štiri točke, zadnje vodstvo za točko pa imeli v 37. minuti. V končnici smo bili znova priča slabi igri in nerealno visoki prednosti gostiteljev.

Z 18 točkami je bil pri Tajfunu najučinkovitejši Sandi Čebular.

Union Olimpija : Tajfun 77:69 (22 : 11, 14 : 28, 19 : 15, 22 : 15)

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitam Unionu Olimpiji za zmago. Mislim, da smo bili dobro pripravljeni. Nekoliko smo bili oslabljeni zaradi odsotnosti Zimića in Clarka, ampak mislim, da so ostali fantje z borbenostjo to dobro nadoknadili. V zadnjih petih minutah tekme smo imeli stvari v svojih rokah, pa potem dvakrat nismo v napadu dobro realizirali. V zadnji četrtini smo nekoliko slabše izvajali proste mete, ki so bili zagotovo eden izmed razlogov za poraz. V ključnih trenutkih nismo zadeli. Glavni razlog za poraz pa vidim v tem, da smo jim parkrat po naših napakah praktično podarili žogo. Ključni trenutek tekme je bil odličen Nikolićev skok v napadu in potem še trojka. Union Olimpija je takrat dobila krila in prelomila tekmo. Na koncu zaslužena zmaga Uniona Olimpije.”

V soboto, 6. 2., bodo Šentjurčani gostovali v Valjevu.

§ § §

2. SKL

Belokranjska vrsta je zagrozila na začetku z vodstvom 2:7, a so se Podčetrtani prebudili in že v prvi četrtini vodili z dvoštevilčno razliko. V 18. minuti je razlika znašala še štiri točke. Domači so se potem oddaljili in proti koncu tretje četrtine razliko povečali na 18 točk. Enaka prednost je bila še tri minute pred koncem, ko so vstopili manj izkušeni fantje.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KOLPA ČRNOMELJ 94:84 (26:18, 17:20, 32:19, 19:27)
Cerkovnik 18 (10 skokov) in Strnadpo 18, Spešič 14, Pešić in Žvan po 12, Remus 10, …

16

Podčetrtani bodo v petek, 5. 2., ob 19.00 gostili ekipo iz Ilirske Bistrice.

§ § §

2. SKL za ženske

Krka : Janina 70:57 (20 – 10, 20 – 15, 11 – 17, 19 – 15)

9. Kranjska Gora – Jesenice 1/8 9

Janina bo v soboto, 6. 2., ob 19.00 gostila ekipo iz Trbovelj.

§ § §

4. SKL – vzhod

V že v sredo odigranem srečanju so gostje zmagoviti koš dosegli tik pred iztekom igralnega časa.

Jelša Šmarje : Vojnik 70:72 (20 – 25, 13 – 14, 19 – 16, 18 – 17); Gobec 24, Petrovič 20, …

§ § §

S tekmami šestega kroga se je pričel drugi del v letošnji sezoni Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko, kar pomeni, da so se ekipe na tekmah šestega kroga pomerile med sabo drugič v sezoni. Zmagovalci pa so bili v vseh treh tekmah enaki, kot v prvem krogu.

Še posebej prepričljiva je bila zmaga ekipe KK Šentjur 2000, ki je nasprotnike iz Šmarja ugnala za ogromnih 43 točk, kar je letošnja najvišja zmaga. V preostalih tekmah je bil rezultat nekoliko bolj tesen. Ekipa Dren Lesično je v prvem polčasu dokaj prepričljivo vodila proti ekipi Podčetrtek Bar Top caffe, nato pa v tretji četrtini povsem padla in dovolila nasprotnikom, da so jih dohiteli in v zadnji četrtini tudi premagali ter tako ostali nepremagani v letošnji sezoni. Tudi ekipa ŠD Kozje je po polčasu vodila, po tretji četrtini bila izenačena z nasprotniki, v zadnji četrtini pa je do izraza prišla precej nižja povprečna starost članov ekipe s Planine, ki je prišla do druge zmage v letošnji sezoni. (R.G.)

Rezultati 6. kroga – VLK »KEMOPLAST« Kozjansko –  23. 1.  in 30. 1. 2016 v Lesičnem

ŠD ŠMARJE :  KK ŠENTJUR 2000  47:90

(Kidrič 15, Koleš 11 / Golob 21, Grajžl 20, Verhovšek 20)

PODČETRTEK BAR TOP CAFFE : DREN LESIČNO 53:47

(Ceraj 25, Počivavšek 12 / Petrovič M. 11, Tovornik 11)

ŠD KOZJE : PLANINA  50:62