Zaključena 10. sezona poletnih športnih vikendov

Deseta jubilejna sezona poletnih športnih vikendov »dr. Harvey« Kozjansko v organizaciji Športne zveze Kozje se je zaključila s četrtim vikendom na katerem sta bila načrtovana še dva teniška turnirja mlajših kategorij. Na sporedu sta bila druga turnirja v midi tenisu v kategoriji do enajst let in v tenisu do petnajst let. Tudi tokrat je v midi tenisu do zmage brez konkurence prišel Lan Gradišek. Boljša je bila udeležba na turnirju v kategoriji do petnajst let, na katerem je bil ponovno najboljši Dejan Zorenč. Tako je zmagal še na četrtem letošnjem turnirju, po dvakrat v konkurenci do trinajst in do petnajst let. Na drugo mesto se je tokrat uvrstila Špela Klavžar, tretje mesto pa je osvojil Matic Bezamovski. Teniški turnirji mlajših kategorij v Kozjem so tako zaokrožili prvo desetletje obstoja.

Po manj številčnih začetkih so svoj vrhunec doživeli v letih 2010, 2011 in 2012, ko je bila udeležba na njih res številčna. Upad udeležbe smo opazili že v prejšnjem letu, letos pa je prišel še posebej do izraza. Še posebej skrbi, da ni bilo letos prav nobenega tekmovalca v kategoriji mini tenis in le eden v kategoriji midi tenis. Ker mladih tenisačev v teniški šoli TK Kozje ne primanjkuje, bo očitno potreben razmislek, kaj je razlog, da se ne udeležujejo turnirjev mlajših in kaj je potrebno spremeniti v njihovi vadbi, da bi trend udeležbe na teh turnirjih ponovno obrnili navzgor.