Po polovici iger vodi Imeno

Tudi ta vikend je bil športno pester kar se tiče Poletnih športnih vaških iger, saj smo izpeljali tek na 2400 m in košarko. Dve disciplini, ki sta pokazali veliko borbe in zanimivega dogajanja sta prinesli tudi spremembo na vrhu.

Tek na 2400 m, ki se je odvijal po cesti v Polju ob Sotli je pritegnil lepo število tekmovalcev. Njih 30 se je v ugodnih vremenskih razmerah potegovalo za čim boljše mesto v skupni razvrstitvi. Vsaka vas je potrebovala tri tekmovalce, lahko jih je bilo tudi več. Seštevek mest najboljših treh iz vsake vasi je prinesel skupno mesto vasi. Ekipno so slavili tekači Imenega pred Lastničem in Poljem ob Sotli. Od četrtega do osmega mesta pa Brezovec-Rebrca, Sedlarjevo, Vrenska Gorca, Buče in Sela-Verače.

V teku podeljujemo medalje samo najboljšim trem posameznikom. Točke pa delimo po zgoraj opisanem sistemu. Posamezno je tako slavil Vinko Jost z časom 7:41, drugo mesto je osvojil Gašper Gorjup s časom 8:10, medtem ko sta si s skupnim finišem in istočasnim prihodom v cilj tretje mesto razdelila Boštjan Hostnik in Boris Kovačič in sicer s časom 8:11.

30

Teku je tako dan kasneje sledila še košarka, ki smo jo odigrali na dveh igriščih. Predtekmovanje smo odigrali v Športnem parku Polje ob Sotli in Buče, zaključni del pa se je nato odigral samo v Polju ob Sotli. Skupina A v kateri so bili Buče, Vrenska Gorca, Polje ob Sotli in Imeno so igrali na Bučah. Preostale vasi, Sela-Verače, Sedlarjevo, Lastnič in Brezovec-Rebrca pa v Polju ob Sotli. Iz prve skupine sta napredovali Imeno in Buče, iz druge pa Sela-Verače in Lastnič. V polfinalnih parih Imeno – Lastnič in Sela-Verače – Buče sta napredovali v finale Imeno in Sela-Verače. Borba med poraženci polfinalnih dvobojev je prinesla tretje mesto Lastniču. V finalu, ki je bil izjemno pester so po daljši borbi slavili igralci iz Sel-Verač. Od petega do osmega mesta so bili Sedlarjevo, Polje ob Sotli, Brezovec-Rebrca in Vrenska Gorca. Po finalnem dvoboju je sledilo prijetno druženje. (B.H.)