Košarka: Slatinčani zmagali z dvojno razliko, Slatinčanke izgubile z isto mero; Lapornik z zabijanjem v zadnjih sekundah odločil v Domžalah; Podčetrtku polsezona veteranov

Obe šentjurski ekipi sta včeraj počivali, saj so bili varovanci Damjana Novakovića prosti, Košakovi fantje pa bodo srečanje v Komendi odigrali 13. februarja.

Slatinske košarkarice bodo kot kaže dlje časa brez Mateje Baloh, gostje iz Kranja pa so v Janini presegle stotico.

Ekipa Mateja Bakšiča s fanti Predraga Milovića po sredinem porazu pričakovano ni imela milosti.

V podčetrški dvorani se je moštvo Vranov prvi polčas upiralo domači vrsti, ki je več interesa za tekmo pokazala v tretji četrtini.

Šentjurčan v dresu Zlatoroga, Luka Lapornik, je v zadnji akciji srečanja svojo ekipo popeljal do zmage pri Heliosu. Portal Košarka.si je akcijo spremljal s kamero.

1. A SKL – Liga Telemach – 14. krog

Šentjur prost

Ostali rezultati in lestvica (Šentjur je 6. med 9 ekipami)

Naslednja tekma – 15. krog

Šentjur : Elektra Šoštanj – sobota, 5. 2. 2011, ob 19:00

1. ženska SKL – 16. krog

Rogaška : Triglav 45:103

Ostali rezulati in lestvica  (Rogaška je 10.-11. med 11 ekipami)

Naslednja tekma – 17. krog

Domžale : Rogaška – sobota, 5. 2., ob 18:00

1. B SKL – 17. krog

Rogaška Crystal : Postojna 107:52

Poročanje KK Rogaška

Ostali rezultati in lestvica (Rogaška je 1.-2. med 14 ekipami)

Naslednja tekma – 18. krog

Splošna plovba Portorož : Rogaška Crystal – sobota, 5. 2., ob 19:00

2. SKL vzhod – 14. krog

Terme Olimia Podčetrtek : Vrani Vransko 94:81

Ostali rezultati in lestvica (Terme so 2. med 12 ekipami)

Ježica : Terme Olimia Podčetrtek – sobota, 5. 2., ob 17:00

3. SKL vzhod – 12. krog

ŠRK Koši prost

Ostali rezultati in lestvica (ŠRK Koši je 2. med 10 ekipami)

Naslednja tekma – 13. krog

Ivančna Gorica : ŠRK Koši – nedelja, 5. 2., ob 19:00

Veteranska liga v košarki – VeLiKo Kozjansko

S tekmami petega kroga se je zaključil prvi del letošnjega dvokrožnega ligaškega tekmovanja. Dve tekme so bile sicer neodigrane, tako, da ima vse štiri tekme odigrana le vodilna ekipa KK Podčetrtek, ki je zabeležila tudi štiri zmage. V zadnjem krogu je zanesljivo premagala ekipo ŠD Kozje, največ točk pa je dosegel Boštjan Ceraj, ki je še v lanski sezoni Kozjanom pomagal do naslova prvaka. Na drugem mestu je po tem krogu ekipa KK Šentjur 2000, ki je premagala domačo ekipo ŠD Šmarje. Pri slednjih je sicer Rok Strašek dosegel kar štirideset točk, kar je letošnji strelski rekord, vendar pa mu soigralci niso dovolj uspešno sledili in zmaga je odšla v Šentjur.

REZULTATI 5. KROGA – VeLiKo KOZJANSKO – 30. 1. 2011 V ŠMARJU

ŠD ŠMARJE : KK ŠENTJUR 2000 63:75 (Strašek 40 / Prezelj 22, Urbanija 19)
KK PODČETRTEK : ŠD KOZJE 75:49 (Ceraj 27, Šelekar D. 22 / Gradišek 16, Kranjec 14)