V nedeljo, 28. 9. po sveti maši je sledil blagoslov obnovljene veroučne hiše, ki stoji nasproti župnijske cerkve v Šmarju pri Jelšah.
Župnik Damjan Ratajc se je v uvodnem nagovoru zahvalil vsem, ki so sodelovali pri obnovi – od arhitektke, prek izvajalcev pa vse do župljanov, ki so obnovo podprli finančno, z nabirkami prvo nedeljo v mesecu.
Cerkveni otroški pevski zborček pod vodstvom Julije Golež je zapel pesem, med tem ko je župnik z blagoslovljeno vodo poškropil tako zunanjost kot notranjost prenovljene hiše.
Ta je v preteklem tednu dobila še folijo na oknih, ki nosi posebno sporočilo.
V veroučni hiši imajo verouk učenci tretjega razreda, vendar je župnik izrazil upanje, da bo v prostorih po prenovi našlo prostor še veliko drugih dejavnosti.
Zbrani so bili po blagoslovu povabljeni, da si hišo ogledajo tudi od znotraj.







