Vodja mlajših selekcij KD Janina del reprezentančnega uspeha mladih deklet

V Romuniji, kjer se je odvilo evropsko košarkarsko prvenstvo divizije B za dekleta do 20 let, je Slovenija osvojila naslov prvakinj. V strokovnem štabu je kot pomočnik trenerja deloval vodja mlajših selekcij pri KD Janina.

Mlade Slovenke so skupinski del, z zmago nad Hrvaško in Kosovom ter porazom proti Nizozemski, zaključile na prvem mestu. Sledil je četrtfinalni dvoboj z Islandijo, ki ga je slovenska reprezentanca gladko dobila. Zasedba, ki jo je kot pomočnik vodil tudi predstavnik ženskega košarkarskega kluba iz Rogaške Slatine Željko Jotić, je bila suverena tudi na polfinalnem obračunu s Švico.

Slovenija se je za konec v finalu udarila še z Nemčijo in bila uspešna. Slovenska dekleta so osvojila naslov evropskih prvakinj divizije B, s tem pa so si po letu 2018 priigrale uvrstitev v elitno divizijo. Del slovenskega tabora je bila tudi igralka s ”slatinskim poreklom” Ana Vita Mićunović, ki je na štirih nastopih zbrala štiri točke, dva skoka, štiri asistence in štiri ukradene žoge.