Termalcem v prvem poskusu z barvarji ni uspelo

Po šentjurskih košarkarjih so s četrtfinalom končnice sinoči začeli tudi fantje iz Podčetrtka. Na gostovanju v Domžalah pri tamkajšnji ekipi, ki je igrala v drugi jadranski ligi niso uspeli pripraviti presenečenja.

V začetnem obdobju tekme so imeli pobudo barvarji, ki so največ vodili ob koncu prve četrtine, ko je bila razlika 7 točk. V 14. minuti so termalci s trojko Domna Bratoža povedli, ekipi pa sta bili do konca polčasa skupaj. Varovanci Damjana Novakovića so po glavnem odmoru stopili “na plin” in v 24. minuti povedli z dvomestno prednostjo. Podčetrtani so preko Žige Šviglja prišli na -6, a je bila že v 29. minuti razlika 14 točk, kolikor je znašala tudi pred zadnjim kvartalom. Razmerje moči se v tem delu igre ni spremenilo.

Obe ekipi sta bili precej razpoloženi pri metu z razdalje, razmerje skokov pa je bilo izenačeno.

Kansai Helios Domžele : Terme Olimia Podčetrtek 100:86 (24:17, 24:29, 32:20, 20:20)
Atanacković 17, Stoimenov 15, Pelko 10, …

Druga tekma v seriji, ki se igra na dve zmagi bo v sredo, 8. maja, v Podčetrtkom, in sicer z začetkom ob 18.30.