S 1. januarjem 2026 bo vodenje Zdravstvenega doma Šentjur prevzela Irena Bohorč Gazvoda. Na direktorskem mestu bo nasledila dolgoletno direktorico Melito Tasić Ilić.
Svet zavoda ZD Šentjur je kandidaturo Bohorč Gazvode soglasno podprl, prav tako so ji podporo na zadnji seji soglasno izrekli tudi člani Občinskega sveta Občine Šentjur.
Irena Bohorč Gazvoda je v ZD Šentjur zaposlena od leta 2009. Tudi po prevzemu direktorske funkcije bo v zakonsko dovoljenem obsegu še naprej opravljala delo pediatrinje.
Zdravstveni dom Šentjur ima približno 110 zaposlenih in zagotavlja primarno zdravstveno varstvo za okoli 20 tisoč prebivalcev občin Šentjur in Dobje.





