V Žamerku, zaselku na območju Loke pri Žusmu, so se nedavno veselili obnove tamkajšnje kapele.
Tokrat so s pomočjo sredstev Občine Šentjur in Krajevne skupnosti Loka pri Žusmu uspeli obnoviti zunanji del kapele, medtem ko notranjost še čaka na prenovo. Kapela je vpisana v register kulturne dediščine pri Ministrstvu za kulturo, hkrati pa je tudi spomenik lokalnega pomena.

Ob tej priložnosti so pripravili posebno slovesnost. Projekt je ob pomoči krajanov izpeljala predsednica Društva Izviri Dobrina, Danica Recko.
V kulturnem programu so sodelovali mladi domači glasbeniki: na harmoniki Vall Kupec, na baritonu Erazem Cesar ter na klarinetu Zala Bobek. Svoj delež so prispevali tudi malo starejši Fantje z Žusma.
Prisotne sta nagovorila tudi šentjurska podžupanja Silva Koželj in predsednik Sveta KS Loka pri Žusmu, Srečko Krajnčan. Za blagoslov je poskrbel župnik Marko Šramel.





