V soboto se je odvil prvi skupni pohod po obnovljeni krožni Štajersko-zagorski poti, ki je znova povezal planinska društva z obeh strani meje.
Pobudnik, ustanovitelj in skrbnik poti, Planinsko društvo Vrelec Rogaška Slatina, je po več usklajevalnih srečanjih z društvi, skozi katera poteka trasa, vzpostavil tradicijo, da se vsako leto zadnjo soboto v februarju prehodi del te poti.

Štajersko-zagorska pot, odprta leta 1968, poteka po slovenskem in hrvaškem ozemlju ter velja za eno izmed bolj povezovalnih planinskih poti v tem prostoru. Tokratna etapa je potekala od Rogaške Slatine preko Malih Roden, skozi Kačji dol, z nadaljevanjem proti Mestinju, kjer so udeleženci prečkali železniško progo, nato proti Lembergu in naprej do Sv. Mihaela. Zaključni del je potekal po grebenu do Pečice, kjer je bil organiziran prevoz.
Pohoda se je udeležilo približno 45 pohodnikov iz različnih planinskih društev, ki so v lepem vremenu uspešno opravili zastavljeno traso. Dogodek je minil v znamenju druženja, medsebojnega spoznavanja ter utrjevanja vezi med planinskimi društvi.




