Tradicionalno zimsko srečanje obrtnikov in podjetnikov, ki ga vsako leto organizira Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije skupaj z mrežo območnih zbornic, je letos na Kopah privabilo rekordno število udeležencev – več kot 1000 oseb.
Dogodek je združil člane zbornic, njihove zaposlene in družinske člane v sproščenem vzdušju športa, kulinarike in druženja. Na Kope so se odpravili tudi člani Območne obrtno-podjetniške zbornice Šmarje pri Jelšah. Skupaj s člani, zaposlenimi in njihovimi družinskimi člani so napolnili avtobus, nekaj udeležencev pa se je tja odpravilo tudi z osebnimi avtomobili. Skupna udeležba OOZ Šmarje pri Jelšah je tako dosegla 50 oseb.

Organizatorji so za obiskovalce pripravili tekmovanje v veleslalomu v različnih starostnih kategorijah, rekreativno smučanje ter druženje. Šmarska zbornica je v skupnem seštevku med vsemi območnimi zbornicami znova osvojila uvrstitev med najboljšo deseterico. Še posebej se je letos izkazal ženski del ekipe s tremi uvrstitvami med deseterico, od tega je Juliji Stiplovšek zmanjkala le stotinka sekunde do odra za zmagovalke. Lepo bero točk k skupnem rezultatu so dodali tudi fantje, kjer je bila najboljša uvrstitev 5. mesto Tima Sovinca.
V moškemu delu ekipe so se povzpeli vse do 5. mesta. Ob tem so na OOZ Šmarje zapisali: “Pohvalo za uspešno zastopanje zbornice si zaslužijo prav vsi udeleženci, saj so v odlični konkurenci zbornic, ki so bolj doma v smučarskih vodah pokazali srčnost na tekmah v vseh kategorijah.”
Prisotni so se pomerili tudi v tekmovanju v kuhanju, kjer je OOZ Šmarje pri Jelšah nastopila s tradicionalno kračo krškopoljca in prilogami. Kljub manj prijetnim vremenskim razmeram je prevladalo odlično vzdušje, ki so ga soustvarjali udeleženci, glasbena skupina Plamen, DJ Ney in Vili Resnik.







