Začel se je že šesti šahovski cikel za Pokal Kozjega

Zadnji četrtek v januarju se je s prvim turnirjem pričel že šesti šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Uvodnega turnirja se je udeležilo 22 šahistov, kar je največ v pokoronskem času. Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega šaha je do zmage prišel Ivan Sušin iz Šahovskega kluba Brežice, ki je osvojil šest točk. Pol točke manj sta zbrala drugouvrščeni Kristjan Kodrič Plevnik iz Šahovskega kluba Triglav Krško in tretjeuvrščeni član Primož Kranjec iz Sevnice. Kristjan je bil hkrati najboljši v konkurenci mladincev do 15 let, med člani domače sekcije pa je bil tokrat najvišje Jožko Rajgl, ki je zbral 4,5 točke in osvojil šesto mesto.

Ker je to bil prvi turnir cikla, je seveda tudi skupni seštevek enak rezultatu prvega turnirja. Pokal Kozjega 2023 bo sestavljalo devet turnirjev, po eden na mesec razen v juniju, juliju in avgustu, za končni vrstni red pa bo vsakemu posamezniku štelo sedem najboljših rezultatov. (R.G.)