Rogaška se je z zmago na lestvici izenačila s Šentjurčani

V 13. krogu državnega prvenstva so košarkarji Rogaške gostili Polzelo, Šentjurčani pa Šenčur. Slatinčani so brez težav odpravili Polzelane, košarkarji Šentjurja pa so vnovič morali priznati premoč gorenjski ekipi.

Rogaška : Hopsi Polzela 89:67 (28:13) (26:16) (16:18) (19:20)

Strelci Rogaške: Špan 25, Miličević 18, Kraljević 11, Durnik 10, Tabak 8, Sivka in Močnik 6, Jean-Baptiste 5

Rogaška je že prvo četrtino dobila s kar 15 točkami razlike (28:13), ko je bil zelo razigran Ivan Miličević. Odlično igro so kazali tudi v drugem delu srečanja, ko je v napadu iz razdalje uspešno tresel koš nasprotnika Jure Špan.

Domači so na odmor odšli z visoko prednostjo 25 točk (54:29), tekma pa se je že zdela nekako odločena. Gostje so do konca obračuna uspeli malce zmanjšati zaostanek, toda zmaga Rogaške nikoli ni bila pod vprašajem.

Kapetan Špan je 25 točkam dodal še 10 asistenc in bil tako najboljši igralec tekme. Slatinčani so zadeli kar 15 od 32 metov za tri točke, gostje pa le 5 iz 24 metov. Rogaška je tako zabeležila tretjo zaporedno zmago in sedmo v aktualnem prvenstvu.

Šentjur : GGD Šenčur 67:78 (16:19) (20:21) (10:20) (21:18)

Strelci Šentjurja: Dunn-Martin in Nemanič 15, Tomažič 11, Livadić 9, Craig in Zupan 6, Držić 5

Obe ekipi sta medsebojni obračun pričakali v nekoliko slabši formi, saj so obojni na zadnjih petih tekmah zbrali zgolj eno zmago. Gostje so nekoliko bolje odprli tekmo in prvo četrtino končali z rahlim vodstvom 3 točk (16:19).

Razmerje moči v drugi četrtini je bilo še bolj izenačeno, tudi to pa so dobili košarkarji Šenčurja. Šentjurski voz sta v stiku z Gorenjci ohranjala Tavian Dunn-Martin in Rok Nemanič. Prvi polčas so dobili gostje s 4 točkami prednosti (36:40).

Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri so se gostje po zabijanju Emirja Ahmedovića odlepili celo na 20 točk prednosti (38:58). V zadnjo četrtino so Šentjurčani tako vstopili z zaostankom 14 točk (46:60).

V zadnjem delu obračuna so se nato domači nekoliko približali, toda razlika je bila previsoka za kakšen preobrat. Šentjurčani so na koncu klonili z rezultatom 67:78. Tim Tomažič je v svojo statistiko vpisal dvojni dvojček, 11 točkam je dodal še 12 skokov, kar pa je bila zgolj slaba tolažba za šentjurski tabor, kjer so brez zmage že 5 tekem v vseh tekmovanjih.

V naslednjem krogu bo Rogaška v nedeljo gostovala v Ljubljani pri Iliriji, Šentjurčane pa pred ligaškim obračunom s Heliosom čaka še povratni pokalni obračun s Šenčurjem, ki bo v torek.