Ljubljančani v odločilni polfinalni tekmi tokrat prevelik zalogaj za Slatinčane

Rogaški se s porazom na drugi polfinalni tekmi na domačih tleh žal ni uspelo uvrstiti v veliki finale tokratne sezone Lige Nova KBM. Možnost za uvrstitev imajo po včerajšnji zmagi še vedno košarkarji Podčetrtka.

ROGAŠKA (7) : CEDEVITA OLIMPIJA (6) 63:82 (11:19, 17:24, 24:22, 11:17)  *0:2

Rogaška: Smith 13, Vujačić 14 (2:2), Šikanič 8 (2:2), Jackson 9 (2:2), Sivka 5 (0:1), Močnik 2, Armstrong 12 (4:4).
Cedevita Olimpija: Ferrell 16, Blažić 3 (0:2), Omić 8, Dragić 10 (0:1), Pullen 7, Ejim 11 (2:2), Duščak 2, Hodžić 6, Ščuka 6, Radovanović 13 (3:4).

Cedevita Olimpija je kot izrazit favorit za naslov državnega prvaka tudi na drugi tekmi polfinala državnega prvenstva prepričljivo slavila proti Rogaški. Ljubljančani so močno začeli že s prvo četrtino, katero so dobili z 19:11, po koncu prve polovice tekme pa so vodili že s petnajstimi točkami.

Kljub visoki prednosti so domači v tretji četrtini izkoristili neučinkovito igro gostov ter se jim približali na samo šest točk razlike. Kljub temu pa jim do preobrata ni uspelo priti, saj so s sedmimi zaporednimi točkami ob koncu četrtine nasprotniki prednost ponovno povečali na dokaj varnih 13 točk. To pa so zadnjih deset minut še povečali ter zmagali z 19 točkami prednosti.

Pri Olimpiji je s 16 točkami izstopal Yogi Ferrell (4/7 za tri), 13 jih je dodal Marko Radovanović (7 skokov). Pri domačih so dvomestno število točk presegli Petar Vujačić (14), Daishon Smith (13) in Terry Armstrong (12).

Na tekmeca v finalu Ljubljančani še čakajo. Na odločilni tretji tekmi se bosta namreč v petek pomerili ekipi Helios Suns in Terme Olimia iz Podčetrtka.