Podčetrtčani s prepričljivo zmago nad Domžalčani skoraj že v finalu

Podčetrtku je s suvereno igro uspelo premagati Domžalčane, s tem pa odločitev za vstop v polfinale še ni končana, saj se bosta ekipi za vstop pomerili še tretjič.

TERME OLIMIA PODČETRTEK (5) : HELIOS SUNS (1) 85:65 (25:25, 25:19, 17:13, 18:18)  *1:1

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 20, Strnad 15 (2:5), Williams 25 (1:3), Čebular 17, Atanacković 8.
Helios Suns: Ferme 15 (2:2), Mirtič 4, Ervin 15 (0:2), Oman 4 (1:2), Prepelič 10 (1:2), Bratec 10, Pašaljić 2, Šantelj 5.

Podčetrtčani so na krilih zelo razpoložene petorke na domačih tleh z veliko prednostjo dobili drugo polfinalno tekmo proti Helios Suns. S tem so izsilili še tretjo, odločilno tekmo, ki se bo odigrala v petek, 20. maja ob 18. uri v Domžalah. Zmagovalec te tekme bo napredoval v finale, kjer se bo pomeril z boljšimi iz para Rogaška : Cedevita Olimpija.

Domači košarkarji so po zaslugi zelo razpoložene prve peterke – tudi tokrat rezervisti celo tekmo niso dosegli niti točke – že v prvem polčasu storili velik korak z zmagi. Polčas so dobili s 16 točkami, čeprav sprva ni kazalo na prevlado Podčetrtčanov, saj so Helios Sunsi namreč v prvi četrtini igre še vodili s 15:14.

Domači košarkarji pa so zagnanost še bolj pokazali v drugi polovici tekme, po koncu tretje četrtine so namreč vodili z kar 23 točkami prednosti. Kljub temu so Domžalčani še zadnjič poizkusili preobrniti potek igre, v osmih minutah so namreč zadeli kar 23 točk, vendar jim je to preprečila prevelika prednost Podčetrtčanov. Na sredi zadnje četrtine so sicer prednost uspeli znižati na samo 10 točk, do konca igre pa se je ta ponovno na račun odlične igre domačih povečala na 20 točk, ti pa so zmagali s 85:65.

Pri Podčetrtku so izstopali Oshowen Williams s 25, Muratović z 20, Sandi Čebular s 17 in Strnad s 15 točkami. Pri gostih sta bila s 15 točkami najbolj učinkovita Tadej Ferme in Carlbe Ervin.