1. SKL: Rogaška z zmago nad vodilnim Helios Suns, Šentjur prav tako slavil

KK Rogaška : KK Helios Suns 84 : 80

(18:28 30:20 14:18 22:14)

V 14. krogu lige je KK Rogaška po zelo napeti tekmi na domačih tleh s 84 : 80 premagal Helios Suns ter prekinil niz desetih zmag trenutno na lestvici najvišje uvrščenega kluba. Domžalčani so v tej sezoni tokrat izgubili šele drugič, za Rogaško pa je to peta zmaga. Tekma se je začela v prid Helios Suns, saj so imeli ob koncu prve četrtine kar 12 točk prednosti. Kljub temu pa se je Rogaški skozi tekmo uspelo približati nasprotniku, ko v 35. minuti so prevzeli vodstvo ter ga do konca igre niso predali.

Rogaška: Vujačić 28, Armstrong II in Jackson JR po 17, Primorac 14, Šikanič 6, Zupan 2.

Helios Suns: Prepelič 19, Šantelj 15, Ervin 14, Pašajlić 13, Bratec 8, Jois 6, Oman 5.

KK Šentjur : KK Hopsi Polzela 89 : 79

(19:18 17:13 26:19 27:29)

Na isti dan kot Rogaška je slavil tudi Šentjur. Tekma se je začela z večkratno menjavo vodstev, to pa je v drugi četrtini prevzel Šentjur ter jo z vedno večjo razliko obdržal do konca tekme. Najboljši igralci Šentjurja so bili Tomažič z 20 točkami ter Brunčević, Holmes in Rikalo z vsak po 15. točkami. S to igro Šentjur ostaja na 8. mestu lestvice lige Nova KBM.

Šentjur: Tomažič 20, Brunčević, Holmes in Rikalo po 15, Đapa 10, Nemanič 9, Držić 4, Popović 1.

Hopsi Polzela: Vrajnkovič 24, Vašl 23, Rizman 14, Pešak 5, Besedić 4, Goltnik 3, Omladič, Glavan in Bašić po 2.