1. SKL: ta teden slavil Podčetrtek, po koncu tekme pa brez zmage Rogaška in Šentjur

V zadnjemu tednu je bilo mogoče spremljati kar tri zelo napete tekme lokalnih košarkarskih ekip. Kljub temu pa je zmaga uspela le KK Podčetrtek, ki so s tremi točkami prednosti premagali ECE Triglav. Rogaška ter Šentjur pa ob koncu tekem ta teden nista slavila.

KK ECE Triglav : KK Terme Olimia Podčetrtek 78:81

(22:23, 14:20, 23:25, 19:13)

Podčetrtek se je tokrat na četrtkov večer pomeril proti KK ECE Triglav. Igra je bila v prvi polovici precej napeta, saj sta si ekipi večkrat zamenjali prednost. Po prvem premoru je vse do zadnjih petih minut tekme vodil Podčetrtek, na koncu pa so jih nasprotniki uspeli dohiteti, kar je povzročilo izjemno napet konec tekme. V 38. minuti je Podčetrtku le uspelo prevzeti vodstvo ter zmagati tekmo z le tremi točkami razlike. Zmaga je klub iz Kozjanskega obdržala na 5. mestu 1. slovenske košarkarske lige.

#31 Milojko Vasilić

Največ zadetih točk: Sandi Čebular 22, Oshowen Alfredo Vidale Williams 16, Simo Atanacković 14.

#34 Miha Muratović

Največ zadetih točk: Jan Maček 18, Klemen Smrekar 13, Urban Hrovat 12.

KK Rogaška : KK Krka 65:95

(24:20, 9:26, 21:23, 11:26)

Tokrat je Rogaška na domačih tleh žal morala priznati poraz pred Krko. Tekma se je začela vzpodbudno, saj je v prvi četrtini Rogaška vodila za 4 točke, do 12. minute pa sta si ekipi večkrat izmenjali vodstvo. Vse se je spremenilo do konca druge četrtine, v kateri so domači zadeli samo 9 točk. Ob koncu prve polovice tekme je s 33:46 Rogaška zaostajala že za 13 točk, ta zaostanek pa se je v drugi polovici samo še povečal. Ob koncu tekme je KK Krka zmagala z ogromnimi 30 točkami prednosti. Rogaška je trenutno na 8. mestu lestvice 1. slovenske košarkarske lige.

#47 Ronald Eugene Jackson JR

Največ zadetih točk: Petar Vujačić 18, Terry Lee Armstrong II 13, Domen Bratož 12.

#99 Adonis Michael Thomas

Največ zadetih točk: Adonis Michael Thomas 26, Rok Stipčević 21, Luka Lapornik 12.

KK Šentjur : KK Nutrispoint Ilirija 61:63

(18:19, 15:13, 11:11, 17:20)

Na sredin večer je bilo mogoče spremljati zelo napeto tekmo med KK Šentjur in KK Ilirija. Do 13. minute sta imeli ekipi zelo podobno število točk, v 2. in 3. polovici pa sta si še večkrat izmenjali prednost. Šentjurju je spodletelo proti koncu 3. četrtine, ko so v osmih minutah pridobili samo 4 točke ter razliko povečali na 14. točk. To razliko so z odlično igro v zadnjih petih minutah uspeli drastično zmanjšati, vendar pa ne dovolj za zmago. Ob koncu je s pičlima dvema točkama prednosti zmagal KK Ilirija. KK Šentjur je trenutno na 7. mestu lestvice 1. slovenske košarkarske lige.