V Kozjem se je odvil finale 17. sezone poletnih turnirjev mladih tenisačev

V soboto, 18. septembra, se je odvil še finalni turnir 17. sezone poletnih turnirjev mladih tenisačev, ki ga organizirata Športna zveza Kozje ter Tenis klub Kozje. Ta bi se sicer moral odviti že v sklopu 30. Odprtega prvenstva Kozjega v tenisu konec avgusta, o kateremu smo pisali tukaj, a je bil zaradi slabega vremena prestavljen na sredino septembra.

Na finale so bili povabljeni po trije najboljši izmed poletnih turnirjev v vsaki kategoriji. Te so mini tenis do 9 let, mini tenis do 11 let, tenis do 13 let ter tenis do 15 let. V mini tenisu do 9 let je oba poletna turnirja zmagal Rene Bračun, zato je bil favorit tudi na finalu. Za zmago se je moral precej potruditi, saj sta tudi drugouvrščeni Blaž Kozole in tretjeuvrščeni Kevin Geršak pokazala odlične igre. V mini tenisu do 11 let so letos prevladovala dekleta. Zmagovalka finala je postala Lea Kiderič, drugo mesto je osvojila Ronja Čepin in tretje Ana Dobravc. V kategorijah tenis do 13 let in tenis do 15 let sta se finala udeležila le po dva tekmovalca. Zmagovalec do 13 let je postal Bor Gradišek, drugo mesto pa je osvojil Rok Romih. V najstarejši kategoriji je letos zmagal Florijan Kiderič, druga pa je bila Sanja Debelak. Na dveh julijskih in dveh avgustovskih turnirjih je skupaj nastopilo 21 mladih.

Kategorija tenis do 13 let ter tenis do 15 let.