Po dveh podaljških KK Tajfun : KK Rogaška 88:81, Šentjurčane iz brezna potegnil Lelić (foto)

tajfun-slatna-naslovnaV infartni tekmi za anale so po dveh podaljških Šentjurčani serijo vendarle izenačili na 1:1. Z nemogočo trojko, zadeto od table v izdihljajih 1. podaljška je Tajfun iz globokega brezna potegnil Đorđe Lelič.

Pri Rogaški v ključnih trenutkih s 4 zgrešenimi prostimi meti zatajil sicer odlični Sandi Čebular. Rogaška je zapravila veliko priložnost za vodstvo v seriji z 2:0.

Na Kozjansko.info smo potek tekme za vas spremljali v živo. Oglejte si ga spodaj. Pod njim objavljamo tudi bogato fotogalerijo z več kot 200 foto utrinki s tekme.

Komentar tekme in video inserte si oglejte v naslednjem prispevku: Komentar in video 2. finalne tekme: o njej bodo pripovedovali vnukom

TAJFUN – ROGAŠKA  88:81 (17:13, 17:13, 20:20, 13:21)  (SERIJA V ZMAGAH 1:1)
* – po dveh podaljških

Drobnjak 31 (11/13 za 2 točki), Lelić in zimić po 15, Držić 10, Čebular 27 (5 trojk,  prosti meti 2/9), Koštomaj 15, Bubnić 14, Dimec 10

2. PODALJŠEK

00:00 Tekma je končana  88:81 za Tajfun!

00:17 Čebular zgrešil še en prosti met in drugega namerno, a žoga Šentjurju. Takoj prekršek in prosti meti za Bratoža, zadeva enega.

00:23 Zgrešen met košarkarjev Rogaške, osebna napaka nad Bratožem, ki zadeva oba prosta meta za vodstvo Tajfuna za 6

00:29 Sicer nezgrešljivi Čebular v ključnem trenutku zgrešil 2 prosta meta, po 5. prekršku Bubnića na drugi strani 2 prosta meta zadeva Držić, Tajfun vodi za 4

01:01 Zimić na klop, da bi preprečili prekršek nad njim za proste mete, Drobnjak 2 točki za vodstvo Tajfuna

01:41 M. Sebič trojka, Bubnić vrača …  81:81

02:59 Rezultat izenačen (76:76), znoj teče v potokih, igralci obeh ekip so vidno izčrpani … kdo bo zbral več moči za končnico?!?

04:13 Đorđe Lelić je povsem izčrpan, komaj hodi po igrišču, Mihevc menja s Clarkom, Zimić po doooolgem času zadel prosti met

1. PODALJŠEK

POVZETEK PODALJŠKA: INFARKTNO!!!!

00:00 Še en podaljšek v Šentjurju!

00:12 Lelić zadel nemogočo trojko od table!!!

00:30 Mihevc pokazal napad, Koštomaj sporočil slatinskem trenerju, kaj bodo Šentjurčani odigrali

00:30 Slatinčanom potekel napad, Tajfun potrebuje trojko za izenačenje

01:01 Sebič sam pod košem zgrešil “nemogoče” v ključnem trenutku za Tafjun!

02:32 Sandi Čebular nezaustavljiv! Z dvema trojkama popeljal Slatinačne do vodstva 74 : 67.     27 njegovih točk!

03:45 Zimić zgrešil 2 prosta meta in naredil tehnično napako zaradi odigrane osebne napake pri postavljanju blokade. Čebular zgrešil prosti met, žoga za Rogaško, ki vodi 69:67

4. ČETRTINA

POVZETEK 4. ČETRTINE: V agresivnem, moškem in izenačenem dvoboju Slatinčani pod vodstvom Čebularja skoraj tekmo obrnili v svoj prid. Drobnjak in Lelić ključna pri Tajfunu

00:00 Koštomaj zapravil žogo za Rogaško, Clark zgrešil iz sredine … PODALJŠEK V ŠENTJURJU! (67:67)

00:25 Tajfun zapravil napad, Slatina ima (morda) zaključni napad

01:22 Čebular preko roke trojka, rezultat izenačen 67:67

02:03 Pri rezultatu 66:64 sodniška odločitev v korist domačinom – tehnična Čebular, Lelić natančen s prostih metov, nato predolg napad Tajfuna (1:37 do konca)

04:04 Šentjurčani s serijo 8:2 prešli v vodstvo 66:62. Ključna igralca na parketu Čebular pri Rogaški in Drobnjak pri Tajfunu

05:35 S trojko Koštomaja Slatinčani ponovno povedli z 60 : 58. Minuta odmora na zahtevo domačega trenerja Mihevca

06:23 Drobnjakova 21. in 23. točka za vodstvo Tajfuna za 3

07:22 Po trojkah Čebularja in Koštomaja Rogaška povedla s 55:54

3. ČETRTINA

POVZETEK 3. ČETRTINE: Po izenačenem nadaljevanju srečanja po seriji Čebularja in nekaj sodniških odločitvah v korist Rogaške ta povedla, a v zadnjih minutah Tajfun zmogel preobrat in zaključil s prednostjo 8 točk.

0:20 Tokrat sodniška odločitev v dobro domačih – tehnična napaka Ferme, zadet prosti met, zgrešena trojka Drobnjaka in “tip in” Zimića za prednost Tajfuna 54:46 ob koncu četrtine

01:35 Čebular nadaljuje serijo – še 5 točk za izenačenje na 46:46

04:51 Slatinčane drži v igri Sandi Čebular: koš in trojka v 2. polčasu ( 43:37)

05:40 Drobnjak “on fire” z novo trojko in svojo 18 točko  povedel Tajfun do 9 točk prednosti (43:34)

06:58 Dve zaporedni sodniški odločitvi v škodo Tajfuna: nedosojen prekršek pri metu Sebiča za 3 točke ter dosojen prekršek Drobnjaka, ko je dišalo po prekršku Slatinčanov  v napadu (38:32)

09:46 Četrtino odprl Zimić z zabijanjem

POVZETEK OB POLČASU: Drugih 20 minut so bolje začeli Slatinčani, ki so sredi četrtine tudi povedli za 1 točko. Zadnje minute so ponovno pripadle Tajkunu, ki je do polčasa pridelala 8 točk prednosti.

POLČAS: TAJFUN – ROGAŠKA 34:26 (17:13, 17:13, -:-, -:-)
STRELCI PO 1. POLČASU: Drobnjak 14, Zimić 6, Držić in Lelić 5 za Tajfun in Dimec 10 ter Čebular 4 za Rogaško.

01:02 Zmeda med sodniki pri dveh odločitvah. Po posvetovanju prvič žoga za Rogaško, nato za Tajfun. Drobnjak izkoristil s košem in zadetim prostim metom za svojo 14 točko. 34:26

03:20 Po košu Zimića Tajfun povedel z 26:23. Novaković zahteval minuto odmora.

05:43 Žiga Dimec osma točka za vodstvo Slatinčanov 21:20

07:14 Zgodilo se je nekaj, kar se redko zgodi: Ferme po podaji Pelca neoviran zgrešil trojko. Sledi kazen – trojka Držića, takoj nato asistenca Pelca za zabijanje Dimca (20:19)

08:11 po začetnih 0:0 je izid prvič izenačen (17:17)

09:16 Druga četrtina se je začela s košem slatinčanov (17:15). Trenutna kvota za zmago na tuji spletni stavnici: Tajfun 1.33, Rogaška 3.00

1. ČETRTINA

povzetek: Za razliko od domače tekme so Slatinčani prvo četrtino odigrali precej bolj rezervirano, z več napakami in manj zgrešenimi meti za 3 točke. Tajfunovci igrajo na ravni petkovega gostovanja, kar tokrat zadostuje za vodstvo po prvih 10 minutah z 17:13

00:01 Clark zgrešil trojko v zadnji sekundi, rezultat po 1. četrtini 17:13 za KK Tajfun

00:00 V fotogalerijo smo naložili fotke s 1. četrtine

00:40 Slatinačni poskušajo s consko obrambo, Drobnjak kaznuje s trojko (17:11)

02:03: Slatinčani so se pobrali in se približali na 1 točko zaostanka  (12:11)

06:48 Po treh zgrešenih trojkah in dvema izgubljenima žogama Damijan Novaković zahteval minuto odmora. Rezultat 9:2

07:55 Sandi Čebular zgrešil prvi dve trojki, Šentjur s protinapadoma povedel s 7:2

08:42 V prvi tekmi so košarkarji Rogaške prvo žogo izgubili šele sredi 3. četrtine. Danes že v drugem napadu.

10:00 Po pretresu možganov  v odločilni polfinalni tekmi se v ekipo Tajfuna vrača pomemben branilec Ceola Clark, ki začenja v prvi postavi

ALI STE VEDELI: Košarkarji in trenerji KK Tajfun in KK Rogška so “stari znanci.” Damjan Novaković se je trenersko uveljavil prav v Šentjurju, kjer mu je več let asistiral sedanji pomočnik trenerja KK Tajfun Ožbej Stane.

Sedaj sta se nekdanja najtesnejša sodelavca znašla na nasprotnih klopeh. Stane, ki slovi kot odličen individualni trener, pa v poletnem košarkarskem premoru individualno dela s Tadejem Fermetom, občasno pa tudi s Sandijem Čebularjem.  Oba danes kor igralca KK Rogaška stojita na poti Šentjurja pri osvajanju državnega naslova. Ali bodo sodelovali v poletnem premoru tudi po letošnjem finalu še ni znano.

OGREVANJE:

29:11 minut do tekme: Računajte na nas … ob glasbi prepevajo šentjurski navijači …

Oglejte si video inserte s srečanja (med polčasom sta svoje vtise in napovedi strnila župana rivalskih mest) ter v drugem videu izjave trenerjev in igralcev obeh ekip