S tem naslovom je bil na današnji dan pred 35 leti objavljen prispevek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:
Kilometer neasfaltirane ceste med Gorico pri Slivnici in Sodno vasjo ter želja krajanov Babne gore, da bi se priključili šentjurski občini, sta bili osrednji temi pogovora predsednikov šentjurske in šmarske občinske vlade Ladislava Grdine in Marjana Aralice ter njunih sodelavcev.
Na sestanku v Loki pri Žusmu so se odločili, da bodo neasfaltirani odsek pri Volčji jami (920 metrov), ki sta ga obe občinski vladi uvrstili v plan, posodobili prihodnje leto. Razpravljali so tudi o želji krajanov Babne gore v krajevni skupnosti Vinski vrh v šmarski občini, da bi se priključili šentjurski občini. Babna gora povsem gravitira v Loko pri Žusmu in sploh na šentjursko stran, zato ji je njeno sedanje občinsko središče v Šmarju odročno. Vključitev v šentjursko občino bi povzročila precejšnje stroške, zneska sicer niso navedli, ker pa je pričakovati tudi drugačno ureditev občin, so sklenili še počakati. S tem seje strinjal tudi predstavnik krajanov Babne gore.
BJ, Novi tednik, 15. 11. 1990

