S tem naslovom je bil na današnji dan pred 37 leti objavljen prispevek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:
Celjski avtobus dovaža pošto v Lesično okoli 19. ure, ko je dostava ne mogoča. Zato dobivajo pošto šele drugi dan. V poštnem območju sta dve osnovni šoli, nižja gimnazija na Pilštanju, tri kmetijske zadruge in trgovina, krajevni in matični urad ter več drugih organizacij in društev. Tisk je pri nas dobro zastopan, vendar je dostava zlasti dnevnikov za ves dan zapoznela, pa tudi ostala pošla prihaja k nam z enodnevno zamudo. Sobotno pošto razdeljujejo pismonoše zgolj iz uslužnosti ob nedeljah med 7. in 8. uro, če zamudiš ali ne utegneš v Lesično, jo dobiš v ponedeljek. Že pred leti, ko je bila pošta še na Pilštanju, smo prosili, naj bi avtobus, ki vozi dvakrat na dan, pri dopoldanskem prihodu v Kozje podaljšal progo do Lesičnega, kamor je le 4 in pol kilometra. Tako bi dobili pošto vsaj opoldne, bližnji pa že dopoldne. Danes, ko je sedež občine v Kozjem, je dopoldanski stik z Lesičnim od te strani še posebej potreben in zato bi naj bilo želji prebivalstva že skoraj ustreženo.
Celjski tednik, 4. 11. 1955

