Na prvo decembrsko nedeljo se je pričela peta sezona Zimske veteranske lige malega nogometa Kozjansko v organizaciji Športne zveze Kozje. Letos v ligi nastopa rekordnih 7 ekip, ki se bodo pomerile po dvokrožnem ligaškem sistemu. Prvič se je ligi pridružila tudi ekipa iz Dobja pri Planini, ki pa je bila v prvem krogu prosta.
Kot je zapisal Roman Gradišek, so se v prvi tekmi prvaki zadnjih treh sezon, ekipa ŠK Virštanj pomerili z ekipo ŠD Bistrica in ji nasuli kar 13 zadetkov. Tudi o zmagovalcu druge tekme ni bilo dvoma. Z nekoliko manjšo razliko je ekipa ŠD Kozje Rajmax premagala ekipo ŠD Sveti Štefan. Tretja tekma je bila še najbolj izenačena. S po enim doseženim zadetkov v vsakem polčasu ter nobenim prejetim je ekipa Poštarji Venteh premagala ekipo ŠD Podsreda.
Naslednjo nedeljo sledi še drugi krog, nato pa praznični premor do januarja.
REZULTATI 1. KROGA – 7. 12. 2025 V KOZJEM
ŠK VIRŠTANJ : ŠD BISTRICA 13:0 (7:0)
Strelci: Pavlič 4, Vodušek 3, Iskrač R. 3, Lončar 2, Iskrač G. 1
ŠD KOZJE RAJMAX : ŠD SVETI ŠTEFAN 6:1 (3:0)
Strelci: Firšt 2, Čonč 2, Planko 1, Mikše 1 / Drobne 1
POŠTARJI VENTEH : ŠD PODSREDA 2:0 (1:0)
Strelci: Pešec 1, Pavkovič 1
DOBJE prosti





