Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

V Sedlarjevem obeležili 82. obletnico zgodovinskega pohoda XIV. divizije na Štajersko


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

V Sedlarjevem, kjer je pred 82 leti XIV. divizija Narodnoosvobodilne vojske prečkala mejo in stopila na slovenska tla, je ob obletnici tega dogodka potekala tradicionalna spominska slovesnost.

Slovesnost je organizirala Občina Podčetrtek v sodelovanju z lokalnimi in nacionalnimi veteranskimi združenji. Zbrane je nagovoril župan Občine Podčetrtek Peter Misja, ki je poudaril pomen enotnosti in spomina na preteklost za sodobno družbo. Osrednji govornik Stane Kocutar je v svojem nagovoru osvetlil zgodovinski kontekst prihoda XIV. divizije in njene vloge v boju za osvoboditev.

Vir foto: FB/ZBV NOB Brežice

Dogodek v Sedlarjevem sicer že mnogo let združuje krajane, veteranske organizacije in predstavnike oblasti, da se poklonijo borcem in ohranijo spomin na ključni trenutek druge svetovne vojne na tem območju.

Ob tem so tam pripravili tudi kulturni program, ki ga je povezoval mag. Darko Pepevnik, nastopili pa so otroci iz Osnovne Šole Bistrica ob Sotli, Osnovne šole Podčetrtek in Mešani pevski zbor Rogaška Slatina.

Prireditve sta se udeležila tudi župan Občine Bistrica ob Sotli Franjo Debelak in županja Občine Kozje Milenca Krajnc, na dogodek pa je prišel tudi minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han. Ob tem so bili prisotni tudi predstavniki borčevskih in veteranskih organizacij, med drugim Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije, Zveze veteranov vojne za Slovenijo, Zveze slovenskih častnikov in Združenja Sever.

Vir foto: FB/ZBV NOB Brežice
Vir foto: FB/ZBV NOB Brežice
Vir foto: FB/ZBV NOB Brežice