Simbio sporoča da bo od 14. aprila do 29. maja 2026 potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev. Premična zbiralnica bo obiskala več lokacij v vseh 12 občinah, kjer podjetje Simbio izvaja svoje storitve. Na našem območju sta to občini Šentjur in Dobje.
Točen urnik si lahko prenesete na njihovi spletni strani TUKAJ.
V zbiralnico lahko prinesete in brezplačno predate naslednje nevarne odpadke:
- ostanke barv, lakov, topil, kemikalij in pesticidov,
- odpadna olja, akumulatorje in baterije,
- zdravila, kozmetične izdelke (npr. laki za nohte, razpršila),
- fluorescentne sijalke in energijsko varčne žarnice,
- manjše električne in elektronske naprave (npr. sušilce za lase, merilnike tlaka, telefone, opekače).
Nevarni odpadki ne sodijo v navadne zabojnike! Z nepravilnim odlaganjem lahko povzročimo požare ter ogrožamo zdravje.
Naročena objava





