Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

V Občinah Šentjur in Dobje se kmalu začenja akcija zbiranja nevarnih odpadkov na terenu

Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

Simbio sporoča da bo od 14. aprila do 29. maja 2026 potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev. Premična zbiralnica bo obiskala več lokacij v vseh 12 občinah, kjer podjetje Simbio izvaja svoje storitve. Na našem območju sta to občini Šentjur in Dobje.

Točen urnik si lahko prenesete na njihovi spletni strani TUKAJ.

V zbiralnico lahko prinesete in brezplačno predate naslednje nevarne odpadke:

  • ostanke barv, lakov, topil, kemikalij in pesticidov,
  • odpadna olja, akumulatorje in baterije,
  • zdravila, kozmetične izdelke (npr. laki za nohte, razpršila),
  • fluorescentne sijalke in energijsko varčne žarnice,
  • manjše električne in elektronske naprave (npr. sušilce za lase, merilnike tlaka, telefone, opekače).

Nevarni odpadki ne sodijo v navadne zabojnike! Z nepravilnim odlaganjem lahko povzročimo požare ter ogrožamo zdravje.

 

Naročena objava