V predzadnjem, devetem krogu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko sta zmagali favorizirani ekipi, čeprav se je morala predvsem ekipa ŠD Zeče za novo zmago precej potruditi.
Kot je zapisal Roman Gradišek, je ekipa Ceštromar proti ekipi Dren Lesično zanesljivo vnovčila vlogo favorita. Čez celo tekmo je nadzorovala vodstvo, ki je v drugem polčasu naraslo na okoli dvajset točk, potem pa je v končnici, ob številnih menjavah, padlo na znosnih deset točk.
V drugi tekmi pa se je ekipa Slatna veterani odlično upirala vodilni ekipi ŠD Zeče, kljub temu, da je na tekmo prišla le s petimi igralci. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu vse do štirh minut pred koncem tekme, ko je ekipa Slatne zaradi petih osebnih napak svojega igralca ostala le s štirimi igralci na igrišču. Ekipa ŠD Zeče je to rutinirano izkoristila in zabeležila še sedmo zmago v sezoni.
Rezultati 9. kroga – VLK »Kemoplast« Kozjansko – 3. april v Kozjem
DREN LESIČNO : CEŠTROMAR 53:63
(Romih 16, Pirš 10, Jug D. 10 / Zorko 20, Povalej 17)
ŠD ZEČE : SLATNA VETERANI 79:71
(Trupaj 34, Štruc 28 Tabak 22, Polajžer 20)
ŠD KOZJE – prosti
Lestvica po 9. krogu – VLK »Kemoplast« Kozjansko
1. ŠD ZEČE (14)
2. CEŠTROMAR (12)
3. ŠD KOZJE (11)
4. SLATNA VETERANI (9)
5. DREN LESIČNO (8)





