V Podčetrtku se je na materinski dan odvil pomemben mejnik za lokalno skupnost. Po mesecih del, prilagajanj in potrpežljivosti zaposlenih ter pacientov so slovesno odprli prenovljeno zdravstveno postajo.
Prostor, ki danes združuje sodobno opremo, boljše pogoje za delo in predvsem več možnosti za kakovostno oskrbo ljudi.
Dogodek je bil začinjen s kančkom humorja in zgodovinskim pridihom, ki je zbranim predstavil, kako nepredstavljivo drugačno je bilo zdravstvo nekoč. Od dimljenja sob z brinjem do nenavadnih zdravilnih praks. vse to je danes le še opomnik, kako dragocen napredek je doseglo zdravstvo. Prav ta kontrast je dal otvoritvi dodatno težo. Sodobno zdravstvo ni samoumevno, temveč rezultat dolgoletnega razvoja, znanja in skupnega truda.
Investicija v zdravje in razvoj občine

Župan Peter Misja je poudaril, da prenova ni zgolj infrastrukturni projekt, temveč odgovor na hitro rast občine.
Gre za približno 600.000 evrov vredno investicijo, pri kateri je del sredstev prispevalo Ministrstvo za zdravje, pomemben delež pa občina in Zdravstveni dom Šmarje pri Jelšah. Rezultat pa je več kot očiten.
– dve novi ambulanti za splošno medicino,
– dve zobozdravstveni ambulanti,
– sodobno ginekološko ambulanto,
– referenčno in patronažno ambulanto,
– dodatni prostori za zdravstveno vzgojo in podporne dejavnosti.
Ob tem je župan izpostavil, da je ta projekt šele prvi korak. Izzivi v prihodnosti pa so: pridobivanje dodatnega zdravstvenega kadra zdravnikov, zobozdravnikov in pediatra.
Pomemben korak za zaposlene in paciente

Direktor Zdravstvenega doma Šmarje pri Jelšah, mag. Anton Zidar, je poudaril, da prenova pomeni veliko pridobitev tako za zaposlene kot za občane. Prostori so zdaj funkcionalnejši, sodobneje opremljeni in pripravljeni tudi na prihodnje širitve.
Posebno vrednost ima tudi večnamenski prostor za zdravstveno-vzgojne dejavnosti, opremljen je s sodobno tehnologijo, ki omogoča tudi povezovanje na daljavo. S tem Podčetrtek ne dohiteva le standardov, ampak jih na nekaterih področjih tudi presega.
A kljub optimizmu ostaja realnost jasna, pomanjkanje kadra. Kot je poudaril direktor, bo prav pridobivanje zdravnikov naslednji pomemben korak, pri čemer stavijo na mlade kadre.
Spomin na zdravnike iz preteklosti
Skozi povezovalni program so oživeli številni zdravniki, ki so v Podčetrtku pustili pečat. Od prvih zdravilcev do sodobnih strokovnjakov. V duhu materinskega dneva in nedavnem dnevu žena je dogodek poudaril tudi pomembno vlogo žensk v zdravstvu ter otvoritvi dodal čustveno noto.
Sledil pa je tudi simboličen prerezu traku, ki ga je prerezala dolgoletna zdravnica dr. Bojana Gobec skupaj z županom in ostalimi predstavniki. Tako so se odprla vrata prenovljenih prostorov.
Podčetrtek danes ni le občina v razvoju, temveč skupnost, ki vlaga v kakovost življenja svojih ljudi. Prenovljen zdravstveni dom je del širše zgodbe ob njem nastajajo še dom starejših, šolski projekt in druge investicije, ki bodo v prihodnjih letih še dodatno oblikovale podobo kraja.
Kljub temu da projekt še ni v celoti zaključen, saj ostajajo še projekti kot so, ureditev okolice in pridobivanje kadra, je občina Podčetrtek naredila pomemben korak naprej.
Takšni trenutki so dokaz, da skupnost zmore stopiti skupaj, kdaj potrpeti in na koncu ustvariti nekaj, kar ostane tudi za prihodnje generacije.
Oglejte si fotogalerijo:







































