Na nedavnem svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v avstrijskem Schladmingu je nastopil tudi Šentjurčan Mišel Žerak, ki se je udeležil ekipne mešane tekme, kjer je Slovenija izpadla v četrtfinalu z Avstrijo, na veleslalomski preizkušnji pa je s številko 45 po obetavni vožnji odstopil. Trenutno se nahaja na svetovnem mladinskem prvenstvu v Quebecu, kjer brani lansko zlato iz ekipne tekme iz Italije. Na državnem mladinskem prvenstvu, ki je bilo v začetku meseca na Krvavcu, je v veleslalomu posegel po srebru.
Športna zveza Šentjur je pred 10 dnevi organizirala občinsko prvenstvo v veleslalomu, ki se ga je na Golteh udeležilo 29 tekmovalcev. Naslov absolutno najhitrejših sta si med smučarkami privozila Romana Mansutti iz Javorja in Andrej Grajžl iz Hruševca. Prvi trije v vseh kategorijah so prejeli zaslužene medalje, izmed vseh nastopajočih pa so bile žrebane tudi praktične nagrade. Očitno je, da Šentjurčani še smučajo in se želijo družiti tudi na tem področju. Navsezadnje je bilo tudi nekaj desetletij nazaj smučanje zelo popularen šport v Šentjurju, ko so potekala tudi nekatera rekreativna tekmovanja kar doma, kot tudi tečaji in obratovanje vlečnic.
REZULTATI:
Deklice do 15 let: 1. Maša Grajžl, 2. Ana Artnak, 3. Ana Hostnik
Dečki do 15 let: 1. Urban Grajžl, 2. Tilen Pesa
Člani do 50 let: 1. Andrej Grajžl, 2. Dušan Debelak, 3. Klemen Zdolšek
Članice do 50 let: 1. Romana Mansutti, 2. Monika Lenič, 3. Petra Artnak
St. člani nad 50 let: 1. Vinko Gobec, 2. Janko Pušnik, 3. Vili Škornik

