Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Slovenski rokodelski tabor v Rogatcu mladim približal steklarstvo


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

V Rokodelskem centru Rogatec med 18. in 20. avgustom poteka Slovenski rokodelski tabor 2025, ki mladostnikom nudi priložnost za spoznavanje tradicionalnih rokodelskih veščin in zgodovine območja.

Prvi dan tabora so udeleženci skozi voden ogled stalne razstave Od glažute do steklarne – Steklo na Rogaškem spoznali bogato zgodovino steklarstva na območju Rogatca in okolice. V steklarski delavnici so se preizkusili v slikanju na kozarce in ustvarjanju steklenih slik s tehniko fuzije. Popoldne so obiskali Konjeniški klub Strmol, kjer so se seznanili s konjeništvom.

Vir foto: FB/Rokodelski center Rogatec

Drugi dan so udeleženci nadaljevali z delavnicami, osredotočenimi na steklarstvo. Preizkusili so se v pihanju stekla in oblikovanju stekla nad odprtim plamenom. Poleg tega so obiskali Muzej na prostem Rogatec, kjer so sodelovali v delavnici hoje na hoduljah. Dan so zaključili s športnimi aktivnostmi v Športnem parku Rogatec, kjer so se preizkusili v različnih športih.

Tabor je del projekta Prenos in ohranjanje rokodelskega znanja – Rogatec 2025, ki ga financira Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport v sodelovanju s Konzorcijem rokodelskih centrov Slovenije.

Vir foto: FB/Rokodelski center Rogatec