Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Slavnostna seja Občine Kozje 2026: Občina niso le številke, smo ljudje (foto)


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

V petek, 17.4., je v Večnamenskem centru Kozje potekala Slavnostna seja Občinskega sveta Občine Kozje ob letošnjem občinskem prazniku.

Na prireditvi so se prisotni spomnili pomembnih občanov, ki se razdajajo v skupno dobro in jim podelili zaslužena priznanja ter nagrade. Program so popestrile glasbene točke, razporejene skozi slavnostni dogodek. 

Na začetku seje je na oder stopila županja Občine Kozje, Milenca Krajnc, ki je v govoru spomnila na pomen skupnosti in kako ta povezuje ne samo ljudi ampak tudi naravne lepote domačega kraja. Te ljudi navdihujejo in spodbujajo k osebni rasti.

Županja Milenca Krajnc

»To je dan ko pogledamo na opravljeno delo z občutkom zadovoljstva, ne zato, ker bi bilo vse popolno, ampak zato, ker vemo, da smo skupaj marsikaj dosegli. Občina niso le številke, občina smo ljudje.«

Županja je omenila občinsko učinkovitost, ki je rezultat trdnega ter premišljenega dela, odgovornega odločanja ter dobrega sodelovanja. Za tega se je iskreno zahvalila članom občinskega sveta, kot tudi za njihov konstruktiven dialog, ter sodelavkam občinske uprave za strokovnost in predanost.

Kranjčeva je prav tako poudarila pomembno vlogo dediščine in izpostavila, da Grad Podsreda ter Resnikova hiša, dobivata novo vsebino in pomen, kar odbira dodatne možnosti za razvoj in sodelovanje.  Omenila pa je tudi pozornost, ki jo dajemo na mlade, saj so, kot je tudi sama dejala »prav oni naša prihodnost«, in pomen trajnostnega razvoja ter odgovorne rabe virov.

Nato pa se je ozrla še na izzive , ki pestijo Kozje, nekateri primeri so bili na področju infrastrukture, zdravstva, oskrbe z pitno vodo ter splošnega razvoja. Proti koncu pa je dodala:

»Vendar verjamem, da imamo dovolj znanja, volje in sposobnih ljudi, da se teh izzivov lotimo in jih tudi uresničimo.«

Gostje na slavnostni seji, na čelu z župani okoliških občin (foto: Aneja Veber, Kozjansko.info)

Podelitev nagrad ter občinskega priznanja

Prvo denarno nagrado je prejela lovska družina Podsreda, ki že 80. let skrbi za trajnostno gospodarjenje z divjadjo, opravlja z obsežnim loviščem in z svojim delom prispeva k ohranjanju naravnega ravnovesja, izboljševanjem življenjskih razmer za divjad ter preprečevanju škod na kmetijskih površinah.

Nagrada za lovsko družino Podsreda

Drugo denarno nagrado pa je prejelo športno društvo Kozje, ki letos praznuje jubilej 80. let neprekinjenega delovanja, po vseh teh leti je društvo postalo temelj udejstvovanja v kraju in širše, pod svojim okriljem, danes združuje kar osem športnih sekcij, ki skrbijo, da se v športu najde prav vsak, ki si tega želi.

Bronasti grb Občine Kozje je prejela dramska skupina Kozji rog, je ena najbolj aktivnih  ustvarjalk ljubiteljske kulture v občini Kozje, z svojim prostovoljnim, predanim in izjemno ustvarjalnim delom že 10 let ohranja kulturni utrip kraja ter povezuje različne generacije in ustvarjalce.

Njihova ustvarjalnost presega klasično gledališče, sega v dramatizacije, avtorske vložke, filmsko ustvarjanje in muzejsko interpretacijo. V preteklem letu so dokazali, da se z voljo, talentom in vztrajnostjo, lahko doseže tudi tisto kar rezervirano za profesionalne odre.

Srebrni grb Občine Kozje je bil podeljen Jožetu Hriberniku, se je rodil pred osmimi desetletji na Senovici v občini Šmarje pri Jelšah, svojo življenjsko pot pa je posvetil bogoslužju.  Kot duhovnik je začel v Mariboru, leta 1977 pa je prišel na Pilštanj , kjer deluje še danes.

Po njegovi zaslugi v Pilštanju in Zagorju ob praznikih in nedeljah znova donijo orgle, ki bogatijo bogoslužje in kulturno življenje krajev. Sodeluje z številnimi društvi, s šolo, s krajevnimi organizacijami in občino, redno nudi duhovno oporo stanovalcem doma starejših  Kozje, kjer je njegova prisotnost mnogim vir tolažbe, miru in bližine.

Zlati grb Občine Kozje

Zlati grb Občine Kozje pa je prejela  Gordana Drimel, ki že več kot desetletje z izjemno odgovornostjo vodi Dom za ostarele Šmarje pri jelšah ter njegove dislocirane enote, med katerimi je od lani tudi Dom starejših Kozje. Gre za projekt, ki je za občino Kozjega izjemnega pomena.

Gordana Drimel prejema zlati grb (foto: Eneja Veber, Kozjansko.info)

Gordana Drimel je bila že od prve zamisli in vizije ključna partnerica, po potrditvi projekta pa je prevzela vodenje in zanesljivo spremljala celoten proces gradnje do odprtja doma.

Po končanju stavbe pa je poskrbela, da so bili hodniki polne delavcev, ki jih je običajno težko najti, ter ustvarila toplo in prijetno vzdušje, ki izhaja iz resnične skrbi za delo in to, kar vanj vložiš.

Ob koncu slavnostne seje je zbrane v imenu županov Upravne enote Šmarje pri Jelšah, nagovoril župan Občine Podčetrtek Peter Misja. Poudaril je, da so iskreno zadovoljni, da se v občini vsako leto zgodi veliko novega in tudi letos je tako. Zbrane sta nato nagovorila tudi poslanca državnega zbora Anton Šturbej in Martin Mikolič. Mikolič je to priložnost izkoristil tudi zato, da se je kot dolgoletni župan Občine Rogatec zahvalil občini, občinski upravi in županji za dolgoletno dobro sodelovanje. V zahvalo je županji podaril tudi šopek. Na koncu je nagrajencem in Občini čestital še župan Občine Kumrovec Robert Šplajt.

Po zaključenem uradnem delu je sledila pogostitev, ki so jo pripravili Kozjanski dvor, Domača pekarna Resnik in Vina Mramor.

Vabljeni k ogledu fotografij iz dogodka: