V petek so v novih štabnih prostorih PGD Rogaška Slatina izvedli izobraževanje na temo štabnega vodenja večjih intervencij s pomočjo programa Emergency Assist.
Predstavnik podjetja je udeležencem predstavil delovanje sistema ter načine uporabe programa pri organizaciji in vodenju zahtevnejših intervencij.

Gasilci so se seznanili z osnovnimi funkcijami orodja ter njegovimi prednostmi pri preglednem, usklajenem in učinkovitem štabnem delu.
Po teoretičnem delu je sledila še praktična vaja, v kateri so skozi simulacijo intervencije preizkusili uporabo programa v realnih okoliščinah. Izobraževanje je prispevalo k pridobivanju novih znanj ter dodatno okrepilo pripravljenost za vodenje večjih in kompleksnejših intervencij.
Sistem pomaga pri štabnem delu, saj omogoča sprotno beleženje dogodkov, razporejanje ekip, vodenje evidenc ter lažje usklajevanje različnih služb. Njegov namen je izboljšati učinkovitost, preglednost in varnost pri vodenju zahtevnejših intervencij.






